policja apel do PolakówFot. Pixabay.com/arembowski

Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób

Policja nie może pozostać obojętna na bardzo niepokojącą sytuację. Życie straciło już 140 osób, funkcjonariusze postanowili więc wystosować do Polaków specjalny apel. Warto go wysłuchać i się zastosować, by uniknąć zagrożenia życia i zdrowia.

Policja w sezonie wakacyjnym ma pełne ręce roboty. Niestety wielu turystów, przebywając na urlopie, zapomina o zachowaniu zdrowego rozsądku oraz przestrzeganiu zasad i przepisów. W tym roku jest ich jeszcze więcej w związku z pandemią koronawirusa. Choroba to jednak niejedyne niebezpieczeństwo - okazuje się, że szczególną ostrożność powinniśmy zachować nad wodą. Statystyki już są wyjątkowo przykre, choć to dopiero początek sezonu. Z tego powodu głos zabrać postanowiła polska policja.

Są ofiary i wielu rannych. Wstrząsająca strzelanina w centrum handlowym. Z każdej strony padały strzały. Wielka panika w KaliforniiSą ofiary i wielu rannych. Wstrząsająca strzelanina w centrum handlowym. Z każdej strony padały strzały. Wielka panika w KaliforniiCzytaj dalej

Policja zabiera głos. Bezpieczne wakacje

Jak podają statystyki, tylko od początku sezonu życie w Polsce straciło już 140 osób. Są to ofiary utonięć, które w znacznym stopniu nie zastosowały się do zasad bezpieczeństwa.

- Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą może uratować życie - apelują zarówno policjanci, jak i ratownicy.

Podkomisarz Kinga Czerwińska będąca oficerem prasowym stołecznego Komisariatu Rzecznego Policji podkreśliła dla TVP Info, że najważniejsze jest wybieranie strzeżonych kąpielisk oraz oczywiście zachowanie zdrowego rozsądku. Wytłumaczyła, że do temperatury wody trzeba przyzwyczajać się powoli i najlepiej blisko brzegu. Podstawą jest również wyjaśnienie znajomym, w którym miejscu będziemy i gdzie płyniemy w razie wypadku.

Dzisiaj grzeje: 1. Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z Islandii
2. Nowe stawki VAT od początku lipca. Wiemy już, co zdrożeje i lepiej uszykuj więcej pieniędzy na zakupy

Rzecznik podkreśliła, że wypadki niestety najczęściej mają miejsce na niestrzeżonych kąpieliskach oraz rzekach. Należy tam zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza teraz, gdy intensywne opady w krótkim czasie mogą zamienić niewielką rzeczkę w rwący potok, o czym niestety przekonali się boleśnie mieszkańcy Podkarpacia. Podkreślono w apelu również, by zawsze podczas wypoczynku nad wodą i w wodzie zachować stan trzeźwości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo złe informacje w sprawie Turnieju Czterech Skoczni. Polacy będą musieli poradzić sobie bez kibiców
  2. Ceny nad polskim morzem są żartem. Tak wysokie, że zwalają z nóg, a Polki i Polacy mają ochotę wyjechać za granicę bo jest taniej
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie

Źródło: TVP Info

Następny artykuł