policja zatrzymała dzieci w aucieFot. pixabay.com/ arembowski

Tatrzańska policja nie mogła uwierzyć. Zatrzymali samochód, kierowcę ledwo było widać

Policja dostrzegła z daleka samochód, lecz nie było widać kierowcy. Próbując dokonać zatrzymania, wywołali niebezpieczny manewr, który skończył się na poboczu. Gdy podeszli do auta, nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Policja w gminie Bukowina Tatrzańska patrolowała okolicę w niedzielę 17 maja. Już z daleka funkcjonariusze dostrzegli osobowego fiata, za którego kierownicą nie było widać kierowcy. Postanowili zatrzymać auto i sprawdzić, co dzieje się w środku. Zasygnalizowali polecenie zjazdu na pobocze i zatrzymanie się do kontroli. To spowodowało nagłą zmianę toru jazdy i przecięcie drogi tuż przed radiowozem i zjazd na pobocze.

97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oniCzytaj dalej

Policja zatrzymała dzieci

W środku samochodu oczom policjantów ukazali się dwaj chłopcy, a już po chwili podeszła ich matka, która szła za pojazdem. Kierowcą był 11-latek, a na fotelu pasażera jego 8-latni brat. Tłumaczenia matki były absurdalne. Kobieta niewidzaiała nic złego we wpuszczeniu dziecka za kierownicę. Na szczęście nie doszło do wypadku, lecz niewiele brakowało, by chłopiec wjechał do rowu w czasie zatrzymania.

- Za kierownicą siedział 11-letni chłopiec, a jego pasażerem był jego 8-letni brat. Po chwili podeszła 43-letnia matka dzieci, która oświadczyła, że uczy syna jeździć samochodem. Matka zapewniała, że syn umie jeździć samochodem, a poza tym przecież nic się nie stało - powiedział w rozmowie z Gazetą Krakowską Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało
2. Spali na pieniądzach, brylowali na salonach, dziś niemal anonimowi. Najwięksi polscy bankruci

Matka może odpowiedzieć przed sądem

Matka dzieci została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 zł, ponieważ udostępnienie pojazdu małoletnim jest wykroczeniem. 11-letni chłopiec nie posiada zdolności psychicznej oraz fizycznej do prowadzenia pojazdów na drodze publicznej, a tym bardziej nie ma prawa jazdy. Kobieta może zostać sądzona za popełnienie przestępstwa ze względu na narażanie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dzieci i przypadkowych postronnych osób. Policja prowadzi dochodzenie, które wykaże, czy doszło do złamania prawa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia wywieźli nastolatkę do lasu, bili i gwałcili. Na wszystko patrzyła ich matka
  2. Kotka utkwiła w pokrywie silnika. Wzruszające zakończenie historii z udziałem mundurowych
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu

Źródło: Gazeta Krakowska

Następny artykuł