Policja prosi o pomocPolizeipräsidium Trier

Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda

Policja zaapelowała do wszystkich Polaków. Potrzebna jest pomoc w uzyskaniu informacji na temat mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w Niemczech. Zwłoki zostały zakopane w lesie. Dla osób, które przyczynią się do uzyskania przydatnych wiadomości, przygotowano nagrodę.

Policja postanowiła poprosić o pomoc w pilnym apelu. W pobliżu Idar-Oberstein w Niemczech znaleziono zwłoki mężczyzny. Dopiero teraz udało się ustalić jego tożsamość. Okazało się, że ciało należy do Polaka pochodzącego z Gdańska. Służby postanowiły zwrócić się do jego rodaków z prośbą o pomoc w ustaleniu jakichkolwiek informacji na temat denata. Za pomocne wskazówki wystosowano nagrodę.

Dramatyczna wiadomość od TVP. Podhale w żałobie, nie żyjeDramatyczna wiadomość od TVP. Podhale w żałobie, nie żyjeCzytaj dalej

Policja wyznaczyła nagrodę

26 lat temu doszło do okropnej zbrodni. W lesie znaleziono zakopane zwłoki mężczyzny. Były zapakowanre w śpiwór i worki na odpady. Makabrycznego znaleziska dokonali pracownicy leśni. Od 3 marca 1994 roku starano się ustalić tożsamość denata i w końcu, po wielu latach, udało się. Ustalono, że ciało należy do Polaka, który w momencie zaginięcia miał 46 lat i pochodził z Gdańska, gdzie mieszkał do 1989 roku. Później, razem z rodziną, przeproawdził się w okolice Idar-Oberstein. Nazywał się Ryszrad Gorcyca.

Śledczy na podstawie obrażeń, jakich doznał mężczyzna, stwierdzili, że doszło do zabójstwa, najpewniej między październikiem 1993 a marcem 1994 roku. Przy zwłokach znaleziono także 2 łopaty, z czego jedna jest bardzo charakterystyczna. Na jej uchwycie widnieje wytłoczony napis "Lasher", ma także czerpak w kolorze czerwonym. Druga z nich ma drewniany uchwyt, a czerpak jest przymocowany za pomocą 7 nitów, z czego 2 brakuje.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety
2. Był pewny, że ma wyłączony mikrofon. Nagle wszyscy w Sejmie usłyszeli wulgarne hasła
3. Dantejskie sceny w Gdańsku. Błagali o pomoc. Finał był tragiczny

Jak wyglądał zaginiony?

W chwili zaginięcia jego rysopis był nastpujący: 168 cm wzrostu, 55 kg wagi, miał także kilka tatuaży. Na piersi krzyż otoczony płomieniami, twarz diabła i sztylet na zewnętrznej części lewego przedramienia, po wewnętrzej zaś miecz, wokół którego oplótł się wąż, do tego napis "love". Na lewym ramieniu z kolei miał twarz kobiety. Ubrany był w sztruksowe spodnie, jasną koszulę z długim rękawem, beżowe podkolanówki, czarne buty. Znaleziono też zieloną kamizelkę.

Za przekazanie wszelkichy informacji które pomogą w ustaleniu sprawców zbrodni, wyznaczono nagrodę 5 tysięcy euro. Każdy, kto posiada przydatne wskazówki proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 0651/9779-2480 lub o wysłanie maila na adres kdtrier.hinweisaufnahme@polizei.rlp.de.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  2. Stoimy na skraju globalnej katastrofy. ONZ bije na alarm, sytuacja jest dramatyczna
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

źródło: Interia

Następny artykuł