policja radiowóz policyjny, masowe kontrolefot. policja.pl

Już od dziś. Musisz uważać, masowo posypią się wysokie kary

Policja postanowiła poinformować obywateli. Wszystkich nas czekają masowe kontrole. Wysokie kary w postaci mandatów posypią się już od dzisiaj.

Policja informuje: już od dziś ruszają masowe kontrole. Lepiej, żeby Polacy się przygotowali. Funkcjonariusze ostrzegają przed bardzo wysokimi mandatami. Wszystko za sprawą znacznego wzrostu statystyk: - Ta statystyka w stosunku do zeszłorocznych danych, jest bowiem znacznie wyższa, niż w roku ubiegłym - powiedział dla portalu dziennik.pl komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Nagle runął, pod spodem było 50 osób, mogą nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świataNagle runął, pod spodem było 50 osób, mogą nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świataCzytaj dalej

Policja - wzmożone kontrole na drogach i z powodu epidemii

Funkcjonariusze policji będą prowadzić wzmożone kontrole właśnie od dziś. Kierowcy będą sprawdzani pod względem zachowywanej prędkości, ale także z przestrzegania obostrzeń. Okazuje się bowiem, że te dwie kwestie budzą wątpliwość policjantów. 11 września rusza ogólnopolska akcja Prędkość, podczas której funkcjonariusze wyjadą na miasta, ale także poza nie, by sprawdzać, czy kierowcy zachowują odpowiednią prędkość. Na celowniku policji będą także inne kwestie, takie jak: zapięcie pasów, używanie telefonu podczas prowadzenia samochodu czy stwarzanie niebezpiecznych sytuacji na drodze. W związku z akcją na ulice wyjadą nie tylko radiowozy, ale także nieoznakowane BMW i Skody Superb.

Skody Superb będą wyposażone w kamery, które będą rejestrować jazdę aut na drogach przez i za radiowozem. Oprócz tego prędkość będzie sprawdzana w tradycyjny sposób, przy drogach będą stać funkcjonariusze, używając tradycyjnych, laserowych mierników.

- Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021 uczniowie wrócili do szkół. Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych i metropoliach znacznie się zwiększył - mówił portalowi dziennik.pl, Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. - Wstępne dane za pierwsze dni września na drogach, są optymistyczne - stwierdził policjant. Aby utrzymać tę dobrą passę, uruchomiono akcję prędkość.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy
2. Papież Franciszek zbulwersuje ogromną część Kościoła? Padły słowa, których niewielu się spodziewało

Mandat za brak maseczki

Oprócz prędkości funkcjonariusze będą sprawdzać także, czy kierowcy noszą maseczki w miejscach do tego przeznaczonych, to znaczy: podczas rozmowy z policjantem, (funkcjonariusz może zażądać, by kierowca na chwilę zdjął maskę w celu potwierdzenia tożsamości); w trakcie wizyty na stacji benzynowej i jeśli autem podróżują osoby niemieszkające razem, niebędące także rodziną.

Policja przypomina, że mandat za niezakrycie nosa i ust w miejscu, w których obowiązuje ten przepis, wiąże się z mandatem 500 złotych. Jeśli policjanci skierują sprawę do sądu, wówczas wysokość mandatu może wzrosnąć do 5 tysięcy złotych. Jeśli zaś sprawę przejmie sanepid i uzna, że wykroczenie naruszyło bezpieczeństwo zdrowia i życia innych osób, kara może wzrosnąć do 30 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, podatek od psa idzie w górę. Zmiany już wkrótce wejdą w życie, zostało mało czasu
  2. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

źródło: dziennik.pl, wiadomosci.wp.pl

Następny artykuł