policja mandaty dla turystówFot. Pixabay.com/arembowski

Policja uderzyła w turystów. Kilku już gorzko pożałowało, lepiej uważać

Policja nie żałowała i uderzyła w turystów. Każdy, kto nie będzie przestrzegał jednego przepisu, może gorzko pożałować. Kilku fanów turystyki już się o tym przekonało.

Policja w ostatnim czasie wystosowywała do turystów bardzo dużo zaleceń. W związku z pandemią musimy przestrzegać szeregu zasad, których wcześniej nie było. Łatwiej dostać mandat, jeśli się o czymś zapomni, funkcjonariusze jednak nie śpią i wyciągają surowe konsekwencje. Przekonało się o tym kilku turystów w Tatrach, którzy nie zauważyli, że nastąpiła zmiana organizacji ruchu.

Kolejny zakaz w Polsce przedłużony. Polacy będą wściekliKolejny zakaz w Polsce przedłużony. Polacy będą wściekliCzytaj dalej

Policja ostrzega. Nie przestrzegasz przepisów, odholują samochód

Wyjazd w góry to wspaniała metoda na spędzenie wolnego czasu, koniecznie jednak trzeba przestrzegać przepisów. Policja postanowiła uporać się z problemem parkowania przy szlakach i zapowiedziała, że nieprawidłowo zaparkowane samochody będą odholowywane. Tak też się stało - 5 turystów po powrocie nie zobaczyło swojego pojazdu.

Problemem były dzikie parkingi, które kierowcy sobie robili wzdłuż drogi od Wierch Porońca na Łysą Polanę, a nawet dalej, aż do Morskiego Oka. Jak podaje Gazeta Krakowska, zakopiańska policja postanowiła uderzyć w niesfornych turystów i postawiono znaki informujące o tym, że auta pozostawione na poboczu będą odholowane na koszt właściciela. Okazało się, że przyjezdni mimo wszystko nie zmienili przyzwyczajeń, przez co 5 samochodów trafiło na lawety.

- Pomimo wolnych miejsc parkingowych i czytelnych znaków w tym rejonie pięciu kierowców postanowiło zaparkować na zakazie. Konsekwencje tego postępowania to odholowany pojazd i mandat karny - cytuje Romana Wieczorka z KPP w Zakopanem Gazeta Krakowska.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy muszą bardzo uważać. Druga część dnia zadziwi wszystkich, eksperci nie pozostawiają złudzeń
2. Polska może mieć nowy sposób znoszenia restrykcji. Miliony Polaków do normalności mogłoby wrócić szybciej od reszty

Jak podaje portal, możliwe, że kierowcy wybrali parkowanie przy drodze, gdyż oficjalny parking przy wejściu na szlak jest płatny.

- Apelujemy o stosowanie się do znaków i przepisów drogowych. W najbliższy weekend policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej i zakopiańska drogówka będzie szczególnie nadzorowała ten rejon powiatu - dodaje policjant cytowany przez GK.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadzi kolejne zmiany? Minister zdradza ważne szczegóły
  2. 10-dniowy kotek wpadł do studzienki. Kocia opiekunka pobladła
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Potworny nokaut na gali UFC. Zawodnik padł nieprzytomny już w 20 sekundzie walki (WIDEO)

Źródło: Gazeta Krakowska

Następny artykuł