Policja zabezpieczyła granatyFot. pixabay.com/ arembowski

Polka na spacerze zauważyła przedmiot wystający z ziemi. Chwile później przyjechała policja i służby

Policja otrzymała wezwanie od kobiety, która dostrzegła coś niepokojącego niedaleko swojego domu. To, co wystawało z ziemi, nie powinno się tam znajdować. Konieczna była szybka interwencja wyspecjalizowanej grupy.

Policja na Lubelszczyźnie miała do wykonania niebezpieczne zadanie. Po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkanki gminy Zamość, funkcjonariusze od razu ruszyli na wskazane miejsce. 64-letnia kobieta była akurat na spacerze z psem, gdy na polu dostrzegła trzy niepokojąco wyglądające przedmioty. Niedaleko jej posesji leżały granaty z II Wojny Światowej.

Magda Gessler w niebezpieczeństwie? Jest nagranie. Fani boją się o swoją idolkęMagda Gessler w niebezpieczeństwie? Jest nagranie. Fani boją się o swoją idolkęCzytaj dalej

Policja potrzebowała pomocy

Policjanci od razu wiedzieli, z czym mają do czynienia, więc zabezpieczyli cały teren wokół granatów i wezwali saperów. Konieczna była pomoc specjalistycznej grupy wojskowej, która przeszukała teren. Jak czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, saperzy znaleźli i zabezpieczyli łącznie 16 granatów ręcznych, czyli znacznie więcej niż widziała kobieta na powierzchni ziemi.

- Granaty zostały prawdopodobnie wypłukane z ziemi przez padający na początku września deszcz. Znajdowały się około 200 metrów od zabudowań – podano w komunikacie prasowym Lubelskiej Policji.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość z samego rana obiegła media. Niestety nie żyje międzynarodowa legenda
2. Podczas festiwalu w Opolu Maryla Rodowicz zrobiła coś niespodziewanego. Wielu było zaskoczonych

Trzeba bardzo uważać

Policja stale przypomina, że niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Jeśli kiedykolwiek trafimy na przedmiot, który przypomina granat czy bombę, należy natychmiast poinformować policję, a samo miejsce zabezpieczyć tak, aby nikt przypadkowo ich nie ruszył. Osoby nieświadome zagrożenia lub zaciekawione znaleziskiem mogą podejść zbyt blisko i tym samym narazić się na niebezpieczeństwo. Niedawno niewybuch usuwano z centrum Szczecina.

policja

Fot. Lubelska Policja

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające nagranie trafiło do sieci. Kobieta znęcała się nad psem na oczach dzieci
  2. Rosyjski myśliwiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Stany Zjednoczone wściekłe
  3. Szelągowska powaliła fanów na łopatki. Widok, którego nie zapomną, wszystko na plaży podczas urlopu
  4. Zrobili sobie rodzinne zdjęcie przy stole. Dopiero później odkryli szczegół, który ich zamurował
  5. Bezwzględny żywioł uderzył, 200 tys. osób ucieka. Media obiegła tragiczna wiadomość ze świata
  6. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód

Źródło: Onet

Następny artykuł