policja ulice sopotuFot. Facebook Pomorska Policja

Policja na ulicach Sopotu. Turyści muszą uważać, nie chodzi tylko o maseczki, sypią się kary

Policja zaczęła patrolować ulice Sopotu po tym, jak miasto znalazło się w czerwonej strefie w związku ze skokiem zarażeń koronawirusem. Funkcjonariusze sprawdzają, jak mieszkańcy i turyści stosują się do dodatkowych obostrzeń, które zostały narzucone przez Ministerstwo Zdrowia. Wpłynęły pierwsze kary.

Policja coraz częściej wychodzi na ulice Sopotu, odkąd jeden z najpopularniejszych kurortów znalazł się w czerwonej strefie. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną w nadmorskim mieście, pojawiły się dodatkowe obostrzenia narzucone przez Ministerstwo Zdrowia. Teraz uważać powinni zarówno mieszkańcy, jak i turyści. Jak informuje portal Wirtualna Polska, wpłynęły już pierwsze mandaty.

TVP przekazało niewiarygodną wiadomość. Chodzi o CPK w Polsce, gigantyczneTVP przekazało niewiarygodną wiadomość. Chodzi o CPK w Polsce, gigantyczneCzytaj dalej

Po tym, jak Sopot znalazł się w czerwonej strefie, policja szczegółowo kontroluje zarówno ulice, jak i lokale, sprawdzając, czy społeczność stosuje się do nowo wprowadzonych restrykcji. Z reportażu Wirtualnej Polski wynika, że nie wszyscy jednak traktują ograniczenia poważnie. Okazuje się też, że to nie brak maseczek stanowi najbardziej poważny problem w turystycznym mieście.

Policja kontroluje Sopot. Funkcjonariusze dopatrzyli się nieprawidłowości

Chociaż policja od niedawna zaczęła prowadzić bardziej szczegółowe kontrole - Sopot dopiero od 3 października znajduje się w czerwonej strefie - to funkcjonariusze już doszukali się szeregu nieprawidłowości i przypadków łamania prawa. To nie brak maseczek, a organizowanie imprez w klubach i innych lokalach gastronomicznych uważa się za jedno z najpoważniejszych wykroczeń.

W miniony weekend sopocka policja interweniowała prawie 400 razy. Funkcjonariusze sprawdzali kluby, które zgodnie z obecnymi zaleceniami, mają zakaz organizowania dyskotek. W przypadkach, w których doszło do wykroczenia, służby niezwłocznie skierowały sprawę do sanepidu. Policjanci wypisali też mandaty związane z nieprzestrzeganiem obostrzeń.

Policja ma problem z nielegalnymi imprezami w klubach

- W trakcie weekendowych działań kryminalni kontrolowali także kluby i lokale nocne pod kątem łamania obostrzeń i w jednym z nich ujawnili rażące naruszenie przepisów polegające na prowadzeniu dyskoteki, gdzie osoby tańczyły na parkiecie, ponadto część osób przebywających w lokalu nie miała zasłoniętej twarzy. W tej sprawie prowadzone są już czynności i zgromadzony materiał dowodowy policjanci przekażą do sanepidu - treść komunikatu policji cytuje Wirtualna Polska.

Z relacji oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie wynika, że co weekend problem z organizacją nielegalnych imprez się powtarza. Lucyna Rekowska w rozmowie z Wirtualną Polską przypomniała, że wszelkie zakazy powinniśmy traktować z powagą i nie sprawiać dodatkowych trudności służbom. Zwłaszcza że funkcjonariusze wciąż starają się unikać surowego karania i w pierwszej kolejności upominają.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacje
2. Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki
3. Koniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystów

Podczas weekendu w Sopocie policja interweniowała 362 razy. W reportażu Wirtualnej Polski zwrócono też uwagę na fakt, że zarówno wielu mieszkańców, jak i turystów jest niezadowolonych z wprowadzenia dodatkowych obostrzeń. Polacy przyznając, że trudno jest wypocząć, gdy co chwilę słyszy się komunikaty o stanie epidemii i nakazie zakrywania nosa oraz ust. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o możliwym zakazie, który zostanie ogłoszony przez rząd.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Husky został zaatakowany z obu stron. Nie mógł opędzić się od nachalnych adoratorów, wideo
  2. W wielu województwach zawyją dziś syreny alarmowe. Wiemy dlaczego
  3. Wszystko poszło na wizji TVP, widzowie od razu zauważyli i płaczą ze śmiechu. Chodzi o nazwy miejscowości
  4. Uwaga, w całej Polsce zawyją syreny alarmowe, w akcji Centra Zarządzania Kryzysowego. Wiemy, o co chodzi
  5. Kinga Rusin wypoczywa w Grecji. Przekazała radosną informację, fani zasypują ją gratulacjami
  6. Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł