policja słychać komunikatyFot. Pixabay.com/arembowski

Na ulicach policja, z głośników co chwila komunikaty. Nie mieści się w głowie, co się dzieje w polskim mieście

Policja przeprowadza szczegółowe kontrole na ulicach polskiego miasta. Co jakiś czas z głośników wygłaszane są komunikaty, które skierowane są do mieszkańców i turystów. To efekt znaczących zmian, do jakich doszło w ostatnim czasie. Sytuacja w Polsce zmienia się dynamicznie. To niejedyna miejscowość, w której zapanowały podobne warunki.

Policja spaceruje ulicami Sopotu i kontroluje spacerujące osoby. To nie wszystko. Można też usłyszeć specjalne komunikaty z głośników umieszczonych w radiowozach funkcjonariuszy. W ciągu ostatnich dni sytuacja znacznie się zmieniła. Podobnie jest również między innymi w Zakopanem. Jak mieszkańcy reagują na nowe obostrzenia wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia?

Ludzie uciekali, ona nie zdążyła, nie żyje. Niewyobrażalna tragedia w hostelu w Polsce.Ludzie uciekali, ona nie zdążyła, nie żyje. Niewyobrażalna tragedia w hostelu w Polsce.Czytaj dalej

W związku z tym, że od 3 października Sopot znajduje się w czerwonej strefie, policja kontrolu mieszkańców i sprawdza, czy społeczność stosuje się do nowych obostrzeń. Wśród nich jest między innymi nakaz zakrywania nosa i ust – nawet w przypadku poruszania się po otwartej przestrzeni. Oprócz funkcjonariuszy o procedurach przypominają też komunikaty z głośników.

Policja sprawdza mieszkańców. Jak do procedur stosują się mieszkańcy objęci czerwoną strefą?

Policja oraz Straż Miejska starają się uświadamiać mieszkańców o dodatkowym reżimie sanitarnym wprowadzonym przez Ministerstwo Zdrowia. Funkcjonariusze na szczęście najczęściej poprzestają na upomnieniach, zwłaszcza że Sopot dopiero od wczoraj został zakwalifikowany do czerwonej strefy. Podobna sytuacja ma miejsce w Zakopanem, gdzie zatrzymani przez policjantów mieszkańcy przyznali, że nie wiedzieli o wejściu nowych restrykcji.

Zazwyczaj policja nosi też przy sobie sterylne maseczki, które są wręczane zapominalskim zaraz po upomnieniu. Zgodnie z informacjami z Zakopanego, większość osób reaguje zrozumieniem i nie oponuje. Podobnie jest w Sopocie i chociaż dzisiaj tj. 4 października większośc osób zasłania nos i usta, to czasem zdarzają się osoby bez środków ochronnych. Być może z czasem służby będą stosowały ostrzejsze środki w postaci mandatów.

Dzisiaj grzeje: 1. RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyści
2. 500 plus tylko dla pracujących? Polki i Polacy wyrazili zdanie
3. Dramatyczne nagranie z zagranicy wstrząsnęło milionami. Tragedia na oczach kamer, o której mówi cały świat

O tym, jak policja ocenia stosowanie się do nowych obostrzeń w Zakopanem, pisaliśmy dzisiaj w innym artykule. Powód, dla którego część osób nie miała maseczek, może nieco dziwić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fretka została mamą. W przezabawny sposób pochwaliła się swoim potomstwem
  2. Sony totalnie skopało sprawę z PlayStation 5 Digital Edition. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Alarm w Warszawie. Stolicę opanowała prawdziwa plaga, mieszkańcy nie mają wyboru, muszą się bronić

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł