policja tragiczne informacjeFot. Pixabay.com/pixel2013

Prawie 500 osób straciło życie. Tragiczne informacje z Polski

Policja polska poinformowała o prawie 500 osobach, które zginęły. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez służby, rannych zostało ponad 6 tysięcy osób. Te niepokojące wiadomości przekazał mediom komisarz Robert Opas z Komendy Głównej Policji. Zakończenie wakacji jest dramatyczne, chociaż służby prowadziły czynności na terenie całego kraju.

Policja polska przekazała niepokojące dane dotyczące ofiar wypadków drogowych na terenie całego kraju. Jak zapewnił komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, służby angażowały się na trasach w całej Polsce, aby zapewnić kierowcom bezpieczeństwo. Mimo to statystyki są dramatyczne - prawie 500 ofiar śmiertelnych.

Andrzej Duda pilnie zwołuje Radę Gabinetową. Robi się bardzo poważnieAndrzej Duda pilnie zwołuje Radę Gabinetową. Robi się bardzo poważnieCzytaj dalej

Zgodnie z informacjami, które przekazała policja, na polskich drogach doszło do ponad 5,3 tys. wypadków. To statystyki, które dotyczą jedynie okresu tegorocznych wakacji, co może wydawać się jeszcze bardziej niepokojące. Jednak komisarz Robert Opas podkreślił, że mimo setek ofiar śmiertelnych i tysięcy rannych, wakacje, które właśnie się skończyły, są i tak zdecydowanie lepsze niż ubiegłoroczne.

Policja przekazała statystyki z wakacji. Prawie 500 ofiar śmiertelnych i ponad 6 tysięcy rannych.

Według informacji przekazanych przez Roberta Opasa z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, funkcjonariusze dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić kierowcom bezpieczne poruszanie się na polskich drogach w okresie tegorocznych wakacji. W dniach, które wymagały szczególnej ostrożności, w teren wyjeżdżało prawie 5 tysięcy policjantów.

- Głównym celem było i jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. W najbardziej newralgicznych dniach na drogi wyjeżdżało niemal 5 tys. funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tych patrolach nie zabrakło też policjantów grup "SPEED" - słowa kom. Roberta Opasa cytuje Polsat News.

Jednak policja potwierdziła również, że na drogach doszło do ponad 5,3 tys. wypadków. W wyniku dramatycznych zdarzeń zginęły 437 osób, natomiast rannych jest ponad 6,2 tys. Zaznaczono jednak, że dane są lepsze niż te pochodzące z ubiegłego roku.

- Jednak policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym niestety nie będzie pusta. W 2019 roku zanotowaliśmy na niej 582 zdarzenia, w tym roku naniesiono na nią 437 punktów. Dzięki współpracy z firmą Screen Network obraz tej mapy jest znany większości kierowców w Polsce - dodaje Opas.

Dzisiaj grzeje: 1. Widząc stan 5-latka lekarz nie mógł powstrzymać łez. Dziecko doświadczyło niewyobrażalnego cierpienia
2. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
3. Fenomenalne odkrycie w Izraelu. Opisano je w samej Biblii

Policja przypomniała również, aby stosować się do ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zakazie, który pojawi się już 2 września.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  2. "Nasz nowy dom" zagrożony? Już jutro Polsat wyemituje 200 odcinek, ale sukcesu Katarzynie Dowbor pozazdrościł TVN
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Owczarek spotkał na swojej drodze dziki. Nie wszystko poszło zgodnie z jego planem

Źródło: Polsat News

Następny artykuł