polska islandia wyczynfot. youtube.com/Grupa Pietrzak

Niesamowity wyczyn niepełnosprawnego Polaka. Przejechał całą Islandię

Polak dokonał niezwykłego wyczynu, który mógłby wydawać się nieosiągalny dla wielu ludzi. Przeszkodą nie była nawet niepełnosprawność mężczyzny.

Polak udowadnia nam, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizacji swoich marzeń, a przełamanie naszych barier zależy w dużej mierze od silnej woli. Tym człowiekiem jest Dariusz Sobczak, który w zeszłym roku na trójkołowym handbike'u przejechał wszerz całą Islandię.

Pasażerowie Flixbusa pilnie poszukiwani. Koronawirus na pokładziePasażerowie Flixbusa pilnie poszukiwani. Koronawirus na pokładzieCzytaj dalej

Niepełnosprawny Polak przejechał Islandię

W połowie lipca 2019 roku Dariusz Sobczak wyruszył w podróż "Rowerem przez Islandię" w towarzystwie swoich synów, wsparciem logistycznym żony oraz dwoma fotografami. Cel był jasno określony - przejechać z zachodniego wybrzeża Islandii na wschodnie.

Ekipa pokonała łącznie 550 km, z czego 5000 metrów stanowiły podjazdy pod górę. W zależności od ukształtowania jezdni przemieszczali się z prędkością od 5 do 70 km/h. Realizacji nie przeszkodziły też trudne warunki atmosweryczne. Średnia temperatura wynosiła 10 stopni Celsjusza, a w nocy spadała nawet do 7.

- Czasami pułap chmur był tak niski, że przez 20 kilometrów przemieszczaliśmy się z głowami w chmurach przy widoczności 30 metrów – wspomina swoją wyprawę Dariusz Sobczak. - Im trudniejsze warunki pogodowe, tym piękniejsze później widoki oferowała nam wyspa.

W ramach wspomnienia z wyprawy powstał emocjonujący reportaż, w którym mężczyzna opowiada i trudnych i pięknych chwilach w czasie wyprawy. W filmie podziwiać można również malowniczy krajobraz Islandii.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny kraj w Europie przebił tragiczny bilans Chin. Ogromna umieralność nie tylko we Włoszech
2. Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdy

Swoją akcją Polak wsparł również charytatywną zbiórkę kilometrów w aplikacji Endomondo. Dzięki zaangażowaniu jego oraz innych użytkowników aplikacji udało się zebrać 50 tys. złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na organizację ferii dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Wzrastanie w Katowicach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

źródło: onet.pl

Następny artykuł