Turysci.pl
Na plażach obowiązuje zakaz picia napojów procentowych

Piotr Molecki/East News

Polacy powiedzieli, ile by chcieli wydać pieniędzy podczas wakacji

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Polacy zdradzili, ile chcieliby wydać pieniędzy podczas tegorocznych wakacji. Większość ankietowanych przyznała, że za obiad dla jednej osoby nie chce zapłacić więcej niż 50 zł. 56 proc. turystów skłonnych jest też zapłacić za gofra nie więcej niż 10 zł. 41 proc. pytanych poszukuje też noclegów w graniach 51-100 zł za osobę za jeden nocleg.

  • Polacy rozpoczynają sezon urlopowy. W badaniu dla o2 zdradzili, ile pieniędzy są skłonni wydać podczas swojego wypoczynku

  • 51 proc. ankietowanych twierdzi, że odpowiednia cena za obiad dla jednej osoby mieści się w przedziale od 26 do 50 zł

  • 56 proc. Polaków nie chce też zapłacić za gofra więcej niż 10 zł, a 22 proc. jest zdania, że odpowiednia cena to maksymalnie 5 zł

  • Głównym wydatkiem podczas wakacji są noclegi. 41 proc. turystów planuje zarezerwowanie łóżka za cenę od 51 do 100 zł za jedną osobę na jedną noc

„Paragony grozy" w ostatnich tygodniach zalały internet, jednak ile tak naprawdę Polacy są skłonni wydać na jedzenie w czasie urlopu? Turystów zapytał o to portal o2 i okazało się, że rzeczywiście oczekiwania urlopowiczów są dość wygórowane. Większość za gofry nie chce płacić więcej niż 10 zł, a na obiad dla jednej osoby są w stanie wydać do 50 zł.

Na plażach obowiązuje zakaz picia napojów procentowych

Warto pamiętać. Za picie napojów procentowych na plaży można dostać mandat

CZYTAJ DALEJ

Ile pieniędzy Polacy chcą wydać na jedzenie podczas urlopów?

Ceny noclegów i dań w restauracjach w turystycznych kurortach są zwykle dość wysokie, choć wszystko zależy od miejsca. Jak w całej Polsce, zarówno nad morzem, jak i w górach, da się znaleźć lokale oferujące smaczne jedzenie w niskich cenach.

Wszystko zależy natomiast od preferencji samego turysty i tego, ile jest w stanie wydać podczas urlopu. W sondażu przeprowadzonym dla portalu o2 sprawdzono te kwestie. Okazuje się, że aż 51 proc. ankietowanych za obiad dla jednej osoby chciałoby zapłacić od 26 do 50 zł. Co czwarty Polak natomiast chciałby zapłacić nie więcej niż 25 zł. Na jedzeniu nie zamierza oszczędzać tylko 3 proc. badanych, którzy są gotowi na zapłatę ponad 100 zł za posiłek.

Urlopowicze zapytani zostali także o kupno gofrów. O ile stawki za obiady są dość zbliżone do oczekiwań klientów, to paragonem za deser wiele osób może się rozczarować. W wielu turystycznych miejscowościach gofry z dodatkami kosztują kilkanaście złotych, tymczasem aż 56 proc. ankietowanych na ten smakołyk nie chce wydać więcej niż 10 zł.

22 proc. Polaków twierdzi, że na gofry nie wyda nawet 5 zł i zakładać można, że taka stawka dotyczyć może jedynie deseru posypanego cukrem pudrem lub suchego czy z dżemem. 16 proc. ankietowanych zakłada, że za deser zapłaci do 15 zł.

Większość Polaków spędzi urlop w Polsce

W badaniu dla o2 54 proc. ankietowanych przyznało, że w tym roku zamierza jechać na urlop. 33 proc. Polaków nie chce w ogóle wyjeżdżać na wakacje, a 13 proc. nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji.

Większość badanych szykuje się na wakacje w kraju - aż 67 proc. Tylko 16 proc. Polaków zapowiada zagraniczne wyjazdy, a 17 proc. podzieli czas wolny między Polską a obcymi krajami.

Polacy zapytani zostali też o kwoty, które są gotowi wydać na noclegi, czyli najdroższą część wyjazdu. Okazuje się, że 41 proc. badanych za jeden nocleg dla jednej osoby planuje wydać od 51 do 100 zł. Poniżej 50 zł zapłacić chce 16 proc. ankietowanych, a 23 proc. nie zamierza oszczędzać i jest skłonnych zapłacić do 150 zł. Najwięcej, bo do 200 zł, zapłacić może 11 proc. respondentów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: o2

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >