Turysci.pl
Wielkie kolejki do basenów i atrakcji

Piotr Molecki/East News (zdjęcie poglądowe)

Polacy korzystali z upałów. Wielkie kolejki na basen

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Ostatnie dni w całej Polsce były wyjątkowo upalne. Sprawiło to, że tysiące turystów ruszyło na baseny, nad zalewy, stawy czy nad Morze Bałtyckie. O tłumach pisały media z całego kraju, a kolejki do popularnych atrakcji były wyjątkowo długie. Wyraźnie zauważalne było to m.in. na basenie w Powsinie niedaleko Warszawy. Tam w kolejne ustawiło się około 400 osób, a czas oczekiwania wynosił nawet do 2 godzin.

W weekend tłumy turystów z Warszawy i okolic wybrały się na wypoczynek do Parku Kultury w Powsinie. Lubiane miejsce przeżyło prawdziwe oblężenie, do śmiechu jednak nie było urlopowiczom, którzy zmuszeni byli stać w gigantycznych kolejkach. Pani Magda, która była na miejscu, opowiedziała Gazecie Wyborczej, co działo się na miejscu.

Ceny za atrakcje nad morzem

Ile kosztują bilety do nadmorskich atrakcji? Miejsc do odwiedzenia jest wiele

CZYTAJ DALEJ

Gigantyczne kolejki na basen

Pani Magda do Powsina dotarła około godziny 10:00, a na teren basenu weszła dopiero o 11:45. Jak stwierdziła, otwarta była jedna kasa, a ludzie - często z małymi dziećmi - musieli czekać nawet dwie godziny na wejście w 35 -stopniowym upale.

Pracownicy Parku Kultury w rozmowie z GW potwierdzili, że rzeczywiście w weekend pojawiły się tam tłumy urlopowiczów. Marcin Osuch stwierdził nawet, że już o 10:00, czyli o godzinie otwarcia, kolejka mogła liczyć 400 osób.

Powstanie kolejki związane jest jednak nie tylko z ogromnym zainteresowaniem atrakcyjnym obiektem, ale również przepisami covidowymi. Oprócz tego, że teren zapełnia się ludźmi w czasie 1 godziny i 15-25 minut, to dodać do tego trzeba restrykcje sanitarne.

Obłożenie obiektu wynosić może 50 proc., a sprzedawane tam bilety są całodzienne, a nie godzinowe. Pracownik zaznacza więc, że nie da się określić, ile osób i kiedy będzie się dało wpuścić z kolejki.

Wszyscy musieli czekać, aż te osoby, którym udało się wejść, będą chciały opuścić teren basenu.

Niektórzy rezygnowali dość szybko, nie brakło jednak też osób, które wytrwale oczekiwały na swoją kolej. Pracownik zaznacza także, że w Powsinie basen jest wielkości połowy rozmiarów olimpijskich, a do tego urlopowicze mają do dyspozycji plac wodny i brodzik, miejsca więc nie ma zbyt wiele.

Na koniec przyznał, że przykro mu, iż niektórzy turyści ostatecznie nie weszli, a do tego musieli stać w kolejce. Niestety jednak wysokie temperatury przyciągają coraz więcej chętnych, a samego obiektu nie da się „naciągnąć".

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet/Gazeta Wyborcza

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >