Polacy doczekali się listy państw na tegoroczne wakacje.Fot. Flickr.com/faungg's photos/CC BY-ND 2.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Lista państw, do który Polacy mogą jeździć. Znamy też obowiązujące przepisy

Polacy mogą liczyć na sporą gamę kierunków wakacyjnych. Już od dwóch dni funkcjonuje lista, która ściśle określa państwa całkowicie otwarte dla turystów znad Wisły.

Polacy mogą się wybrać do niemal wszystkich krajów należących do strefy Schengen, ale tegoroczna oferta nie ogranicza się wyłącznie do Europy. Jak podają dziennikarze RMF24, lista nadal jest aktualizowana, a ostateczna decyzja należy do rządów lokalnych. Niestety, dochodzi również pewien ciągle niepewny punkt w krajowym ustawodawstwie.

Byli na wakacjach nad polskim morzem. Wrócili do domu i zaczęli zarażać wirusemByli na wakacjach nad polskim morzem. Wrócili do domu i zaczęli zarażać wirusemCzytaj dalej

Gdzie Polacy mogą jechać na wakacje?

Według ustaleń redakcji RMF24 Polacy śmiało mogą postawić na zdecydowaną większość krajów należących do strefy Schengen, jednak problemy zaczynają się w przypadku przekraczania granic drogą powietrzną. Okazuje się, że lecąc na wakacje, należy uważniej przyjrzeć się tegorocznej ofercie. Tak też przekraczanie granic strefy Schengen drogą powietrzną jest możliwe w przypadku wszystkich państw z wyjątkiem Portugalii, Szwecji, a także Luksemburga.

Co więcej, Polacy bez większych problemów dostaną się również do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Norwegii i Islandii, Kanady, Ukrainy, Gruzji i Albanii. Nie są to jednak jedyne kierunki w tegorocznej ofercie turystycznej.

Polacy pojadą na południe i wschód

Jak podają dziennikarze RMF24, już od środy (29 lipca) Polacy swobodnie mogą latać do Tunezji, Turcji, Maroka, Tajlandii oraz na Białoruś. Z drugiej strony krajowi turyści będą musieli zrezygnować z Czarnogóry, do której nie będzie obsługiwał regularnych połączeń m.in. PLL LOT. Dochodzą też państwa, które co prawda wpuszczą krajowych turystów, jednak pod warunkiem przymusowej kwarntanny.

Dzisiaj grzeje: 1. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
2. Kolejny rekord zakażeń w Polsce. Prawie 1/3 pozytywnych wyników z jednego województwa

Do takich państwa należy m.in. Irlandia (14-dniowa kwarantanna i przymus wypełnienia formularza lokalizacyjnego) oraz Belgia (zalecenie przejścia badań oraz samoizolacja dla mieszkańców województw małopolskiego i śląskiego). Ponadto, Polacy muszą odłożyć plany wyjazdu również do Finlandii, która nie zdecydowała się na przyjmowanie turystów. Niestety, kontrowersyjny okazuje się także powrót z wakacji. W strukturach rządowych coraz głośniej jest o przywróceniu przymusowej kwarantanny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przerażający wypadek w skokach narciarskich. Olbrzymia maszyna omal nie poszatkowała ofiary na plastry
  2. Nie żyje lokalny, zasłużony polityk. Zmarł przedwcześnie w tragicznych okolicznościach, szczegóły zasmucają
  3. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  4. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  5. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  6. Dramatyczna interwencja policji. Starsza kobieta masowo gromadziła psy, zwierzęta przeżyły horror

Źródło: RMF24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł