Polacy ogromna zmianaFot. Unsplash.com Jacek Dylag

Mało kto wie, nadchodzi ogromna zmiana. Dotyczy każdego Polaka, jest absolutnie konieczna do wyjazdu z kraju

Polacy będą musieli przygotować się do nowych procedur, jakie zostaną wprowadzone w urzędach. Chodzi o wyrabianie odpowiednich dokumentów, bez których wyjazd z kraju może okazać się niemożliwy. Ta znaczna zmiana będzie dotyczyła wszystkich obywateli. Część osób uważa, że to krok wstecz, który będzie generował wiele problemów.

Polacy, którzy wyrabiali nowe dowody osobiste, dotychczas mogli załatwić to podczas jednej wizyty. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media, dopełnienie wszystkich formalności zajmuje urzędnikowi około 37 minut. Nadchodzą poważne zmiany, przez które czas oczekiwania na ten dokument może się wydłużyć. Już wkrótce może wejść w życie. Część osób wyraziło swoje niezadowolenie.

Media informują, Dorota Gardias ma koronawirusa, jej stan jest poważny. Zwiedziła całą Polskę, do zakażenia doszło w najmniej spodziewanym miejscuMedia informują, Dorota Gardias ma koronawirusa, jej stan jest poważny. Zwiedziła całą Polskę, do zakażenia doszło w najmniej spodziewanym miejscuCzytaj dalej

Niektórzy Polacy uważają, że to krok wstecz, ponieważ zmiana wymusza dwukrotne pojawienie się w urzędzie. Nowe procedury wraz z projektem nowelizacji ustawy o dowodach osobistych mają wejść w życie już niedługo. Dokumenty zaktualizowane o dodatkowe dane mają być wydawane od 2 sierpnia 2021 roku.

Polacy będą musieli przyzwyczaić się do zmian

Wyrabiając nowe dowody, Polacy będą musieli dwukrotnie pojawić się urzędzie. Podczas pierwszej wizyty trzeba będzie złożyć wniosek o nowy dokument oraz poddać się procedurze zeskanowania odcisku palca. Za drugim razem trzeba będzie ten wniosek odebrać.Chociaż ma to sprawić, że czas pracy urzędników będzie bardziej elastyczny, to odczują to przede wszystkim zainteresowani Polacy.

- Nie wyobrażam sobie powrotu do sytuacji, w której, aby to zrobić, trzeba będzie dwa razy zwolnić się z pracy - słowa Leszka Świętalskiego, sekretarza generalnego Związku Gmin Wiejskich RP, cytuje portal Interia.

Jak informuje Interia, sekretarz generalny uważa, że jeśli Polacy będą musieli dwukrotnie zwalniać się z pracy, gmina będzie musiała się w jakiś sposób się do tego dostosować. To będzie wiązało się z wydłużonymi godzinami pracy lub wprowadzić inne elastyczne rozwiązania.

Dzisiaj grzeje: 1. Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki
2. Prowadząca "Koło fortuny" ujawniła, jak naprawdę pracuje jej się w TVP. Bezlitosne słowa
3. Sąsiad Polski wprowadza stan wyjątkowy. Zmiany już od jutra

Polacy zaczęli się już przyzwyczajać do tego, że coraz więcej spraw można załatwić podczas jednej wizyty i za pośrednictwem internetu. Ten krok wielu osobom nie przypadnie do gustu, jednak podkreśla się, że jest to konieczność. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zmianach opłat za przejazdy autostradami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek zbliżył się do malutkiego dziecka. Nikt nie przewidział, co stanie się sekundę później
  2. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk
  3. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  4. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje
  5. Zbliża się premiera prawdziwego hitu na Netflixie. Każdy amator podróży musi go obejrzeć
  6. Owczarek zbliżył się do malutkiego dziecka. Nikt nie przewidział, co stanie się sekundę później

Źródło: Interia.pl

Następny artykuł