Polacy pilny apelFot. Pixabay.com/krzysztofniewolny /zdjęcie poglądowe

Pilny komunikat do Polaków. Nie wolno, skutki mogą być opłakane

Polacy otrzymali pilny apel od służb, odnośnie korzystania z wody. Wody Polskie za pośrednictwem mediów przekazały szczegółowe wytyczne zaleceń, których złamanie może przynieść fatalne konsekwencje. Do tej sytuacji odniósł się już także prezydent. Jak dotąd nie wiadomo, jak długo utrzyma się obecny stan.

Polacy niedawno otrzymali wiadomość o awarii Czajki. W związku z zainstniałą sytuacją Wody Polskie opublikowały w mediach zalecenia dotyczące korzystania z Wisły. Do całej sprawy odniósł się już także prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Niestosowanie się do zaleceń może mieć fatalne skutki.

Polacy masowo dostają identyczne SMS. NiebezpieczeństwoPolacy masowo dostają identyczne SMS. NiebezpieczeństwoCzytaj dalej

Apel, z którym powinni zapoznać się Polacy - szczególnie mieszkający w Warszawie - dotyczy awarii systemu przesyłowego ścieków po dnie Wisły. Podobnie jak rok temu, doszło do rozszczelnienia rurociągu i ścieki z lewobrzeżnej Warszawy znów są zrzucane bezpośrednio do rzeki. Chociaż prezydent Rafał Trzaskowski oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapewniają, że sytuacja ta nie zagraża bezpieczeństwu ujęcia wód, to Wody Polskie wydały pilne ostrzeżenie.

Polacy nie powinni wędkować, pływać ani podchodzić do brzegów Wisły

Chociaż zgodnie z komunikatem władz Polacy nie muszą martwić się o jakość wody pitnej, to Wody Polskie ostrzegają przed niebezpieczeństwem związanym z korzystaniem z wody w Wiśle. W mediach społecznościowych pojawił się już pilny apel, który zwraca uwagę szczególnie na stan wody na północ od mostu Curie-Skłodowskiej (czyli potocznie Mostu Północnego).

- Ze względu na to, że na skutek awarii do Wisły dostają się nieoczyszczone ścieki z aglomeracji warszawskiej, apelujemy, aby nie korzystać z wody w rzece! Zwłaszcza nie wędkować, nie pływać oraz nie podchodzić do brzegu - od stołecznego mostu Skłodowskiej-Curie na północ - czytamy w komunikacie opubliowanym na Twitterze przez Wody Polskie.

Wcześniej Polacy mogli przeczytać wiadomość opublikowaną przez MPWiK, w którym służby oświadczają, że "Awaria nie ma wpływu na jakość wody dostarczanej mieszkańcom Warszawy – ujęcia wody dla miasta znajdują się pod dnem Wisły i są zlokalizowane 10 km powyżej miejsca zrzutu ścieków do rzeki".

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat przekazał porażające wiadomości. Nie żyje 29 osób
2. O północy wprowadzili wielką zmianę. Dotyczy milionów Polaków, trzeba uważać
3. RMF: Wyciekł tajny rządowy scenariusz. Na zimę umrzeć ma nawet 85 tys. osób

Pracownicy MPWiK rozpoczęli już ozonowanie ścieków, którego celem jest zminimalizowanie negatywnego wpływu zrzutu na środowisko. Niestety jak dotąd przyczyn awarii nie ustalono. Nie wiadomo też, jak długo ścieki z miasta będą płynęły Wisłą. W innym z naszych artykułów pisaliśmy o komunikacie ministra na temat awarii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła publicznie uderza w Piotra. Była żona znowu narobiła wstydu skoczkowi (FOTO)
  2. Wygralibyście 2000 zł? Piekielnie trudne pytanie w "Milionerach" za bardzo małą stawkę
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Do sieci trafiło nagranie z lasu w Czarnobylu. Badacz uchwycił niezwykłą rzecz, zawiadomił służby

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł