polacy szumowski wakacjeScreen/TVP Info

Zapytali Szumowskiego o szczegóły wakacji. Ogromne rozczarowanie dla setek tysięcy Polaków

Polacy z niepokojem czekają na nadchodzące wakacje i liczą na informacje dotyczące obostrzeń podczas wyjazdów. Teraz głos zabrał minister zdrowia, Łukasz Szumowski, niestety jego słowa mogą wiele osób zmartwić.

Polacy coraz śmielej planują tegoroczne wakacje. Majówkowy długi weekend upłynie raczej pod znakiem siedzenia w domu z najbliższą rodziną, dlatego sezon letni dla wielu jest szansą na prawdziwy urlop i odpoczynek od codzienności. Nie wiadomo jednak jak do tego czasu zmienią się przepisy i na jakie wczasy będziemy mogli sobie pozwolić. Na czwartkowej konferencji Łukasz Szumowski został zapytany o kwestię wyjazdów dzieci na kolonie oraz obozy letnie.

LOT podał termin wznowienia rejsów. Kiedy znów polecimy polskimi liniami?LOT podał termin wznowienia rejsów. Kiedy znów polecimy polskimi liniami?Czytaj dalej

Jak Polacy spędzą wakacje? Niedobre wieści dla dzieci

Po konferencji prasowej ministra zdrowia, media zaczęły zadawać pytania. Zauważono m.in., że według Polskiej Izby Turystyki setki tysięcy rodziców zarezerwowało i często zapłaciło już za kolonie i obozy dla dzieci, które miały się odbyć w wakacje. Padło pytanie, czy te wyjazdy będą mogły się odbyć.

- Wiele osó niestety zainwestowało, zapłaciło, zarezerwowało różne formy działalności, aktywności. Wirus pokrzyżował te plany i to oczywiście jest bardzo trudne. Natomiast na dzisiaj nie mogę dać odpowiedzi, co będzie w lipcu i sierpniu, nie mogę dać odpowiedzi jakie będą wskaźniki epidemiologiczne. [...] Tak jak ze wszystkimi elementami poluzowania restrykcji, zależeć to będzie od [...] ilości zachorowań, wzrostów procentowych, wskaźnika epidemicznego, ilości miejsc w szpitalach zakaźnych, te wszystkie parametry trzeba brać pod uwagę - wyjaśnił minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Z pewnością nie jest to pozytywna informacja zarówno dla dzieci czekających na wakacyjne wyjazdy z przyjaciółmi, jak i rodziców, którzy wydali już pieniądze. Wiele osób może się rozczarować, że minister zdrowia nie mógł jasno określić, co stanie się z ich planami. Pozostaje nadzieja, że rzeczywiście obostrzenia zostaną zniesione, jeszcze jednak na poprzedniej konferencji minister wypowiadał się dość sceptycznie na temat ewentualnej możliwości wyjazdów zorganizowanych.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat Polaków za granicą. Wybuchł ogromny pożar, są ranni
2. Już wiadomo, kto może wjechać do Polski bez kwarantanny. Jest lista

Pozostała część konferencji prasowej dotyczyła przede wszystkim kwestii otwarcia żłobków oraz przedszkoli, do czego ma dojść 6 maja. Politycy rozwiewali wszelkie wątpliwości samorządowców. Całą konferencję obejrzeć można na Twitterze Kancelarii Premiera.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć aktora "Na Wspólnej". Porażające informacje przekazał jego przyjaciel
  2. Jan Paweł II miał wielkie serce dla zwierząt. 100. rocznica urodzin papieża
  3. W momencie największej liczby zgonów życie w europejskim kraju wygląda tak samo. Bary, galerie i sklepy działają normalnie
  4. Szkoły zostają zamknięte, wiadomo kiedy dzieci wrócą do szkół. Rząd we Włoszech podjął decyzję
  5. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć
  6. Anna Lewandowska pochwaliła się wózeczkiem małej Laury. Luksus, o którym marzy każda mama w Polsce (FOTO)

Źródło: TVP Info

Następny artykuł