polacy na kwarantannęFot. pixabay.com/ Engin_Akyurt

Stało się, wraca obowiązkowa kwarantanna dla Polaków. Właśnie napłynęły informacje z dwóch krajów

Polacy będą musieli udać się na obowiązkową kwarantannę po przyjeździe do dwóch państw. Możliwe, że ich śladami pójdzie następne. Wszystko potwierdziło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Polacy przybywający do dwóch państw Unii Europejskiej będą musieli odbyć obowiązkową, 14-dniową kwarantannę. Wszystko możemy wyczytać na oficjalnej stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wkrótce lista moż rozszerzyć się o kolejne państwo.

Znaleźli porzuconą na drodze kobietę. Sprawdzili jej dokumenty i zamarli, zagraniczny kraj w żałobieZnaleźli porzuconą na drodze kobietę. Sprawdzili jej dokumenty i zamarli, zagraniczny kraj w żałobieCzytaj dalej

Polacy będą musieli iść na kwarantannę

14-dniowa kwarantanna dla Polaków wjeżdżających na teren Litwy obowiązuje od wczoraj, czyli 28 września. Dotyczy to również obywateli tego kraju, którzy powracają z Polski oraz osoby legalnie przebywające w obu krajach - czytamy na stronie MSZ.

Podobne kroki zdecydowała się podjąć Irlandia, gdzie samoizolacji w jednym miejscu muszą poddać się nie tylko obywatele Polski, ale również przyjezdni z Niemiec, Islandii oraz Litwy. Dwutygodniowej kwarantannie nie podlegają jedynie osoby powracające z Finlandii, Cypru, Łotwy i Liechtensteinu.

Według Fly4Free, wkrótce może do nich dołączyć Wielka Brytania, która w czwartek ma zaktualizować listę tzw. bezpiecznych krajów. Jak podaje Daily Telegraph, Polska może znaleźć się na liście państw, z których przybywający będą musieli poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Dzisiaj grzeje: 1. Media informują, Dorota Gardias ma koronawirusa, jej stan jest poważny. Zwiedziła całą Polskę, do zakażenia doszło w najmniej spodziewanym miejscu
2. Tysiące osób dostaną dziś takiego samego SMS-a. Zaskakujące informacje, rozsyła je Rossmann
3. Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki

Współczynnik, którego przekroczenie decyduje o kwarantannie w Wielkiej Brytanii wynosi 20 nowych zachorowań na 100 tys. mieszkańców. Polska minimalnie ten limit przekracza, podobnie jak na przykład Szwecja. Oznacza to, że status bezpiecznego kierunku utrzyma jedynie 6 państw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewczynka nie chce dać spokoju śpiącemu psu. Wtedy zwierzę daje jej cenną nauczkę
  2. Bank Millennium ostrzega klientów przed oszustami. Pieniądze znikają z kont
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagrali, jak budzą małego pieska beagle jedzeniem. Reakcja przekracza najśmielsze oczekiwania

Źródło: Onet

Następny artykuł