Polacy zawiedzeni bonem turystycznymPixabay.com/ Chronomarchie

Polacy oburzeni. Miały być pieniądze, nie ma nic, wielu nie szczędzi ostrych słów

Polacy są zawiedzeni pewnym programem socjalnym, który w tym roku wywołał mnóstwo kontrowersji. Jak się okazuje, wiele osób nadal z niego nie skorzystała. O problemach wypowiedzieli się sami beneficjenci. Nie są zadowoleni.

Polacy skarżą się na program, który miał pomóc rozwiązać problem kryzysu polskiej turystyki. Mowa oczywiście o bonie turystycznym. Statystyki pokazują, że aż pół miliona osób ciągle nie ma wygenerowanego bonu. Jaki jest problem?

Wyciekło, z kim Szumowski pojechał na urlop. Trudno uwierzyć, monstrualny majątekWyciekło, z kim Szumowski pojechał na urlop. Trudno uwierzyć, monstrualny majątekCzytaj dalej

Polacy narzekają na bon turystyczny

- Dostałam bon na jedno dziecko, na pozostałą dwójkę już nie - miała powiedzieć jedna z kobiet. Okazuje się, że niektórzy mają problem z wygenerowaniem kodu dla więcej niż jednego dziecka. - Na moim profilu nie ma zakładki "polski bon turystyczny". Od 14 dni infolinia bonu kieruje do ZUS-u. ZUS zaś twierdzi, że on tylko udostępnia platformę i należy się kierować do Polskiej Organizacji Turystycznej. POT zaś tłumaczy, że nie może przetwarzać danych osobowych. I powstaje błędne koło - opowiada z kolei Dominik.

Na czym polega problem?

Za wystawienie bonu odpowiedzialny jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Natomiast jego operatorem jest Polska Organizacja Turystyczna. Jeżeli ktoś ma problem z wygenerowaniem kodu, powinien kierować się właśnie do POT, a wiele osób o tym nie wie. Jest jeszcze jedna kwestia. W większości przypadków pieniądze trafiają na konta mam, więc jeśli jakiś ojciec nie widzi kodu na swoim profilu, powinien poprosić matkę dziecka o sprawdzenie swojego profilu.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegły tragiczne wiadomości. Odszedł wybitny Polak
2. Wyciekło, z kim Szumowski pojechał na urlop. Trudno uwierzyć, monstrualny majątek
3. Czekaliśmy 2 miesiące, ale w końcu jest. Zakaz handlu teraz nie będzie obowiązywać

- W takiej sytuacji należy złożyć do Polskiej Organizacji Turystycznej wniosek o ustalenie prawa do bonu lub dodatkowego uprawnienia do bonu. Do wniosku należy dołączyć informację o przyznaniu świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ wydanego przez właściwy organ - powiedział dla portalu money.pl rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły szczegóły stanu zdrowia Fabio Jakobsena. Nikt nawet nie wiedział, że wciąż jest w bardzo złym stanie
  2. Czy 500 plus zostanie w końcu podwyższone? Jest nowy projekt budżetu
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Kucyk uciekł właścicielowi. Szybko do akcji wkroczyła policja

Źródło: money.pl

Następny artykuł