polacy polecą na wakacjeTurysci.pl

Nareszcie. Rząd zniesie część zakazów, tysiące Polaków może być zachwyconych

Polacy w końcu będą mogli wypocząć w egzotycznych krajach. Pojawiły się informacje, że mają zostać zniesione surowe zakazy, które obowiązywały od kilku miesięcy z powodu epidemii koronawirusa.

Polacy mogą bardzo ucieszyć się z nowego rozporządzenia, którego projekt pojawił się w Biuletynie Informacji Publicznej. Zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym obowiązuje do dzisiaj, czyli 28 lipca. Wszystko wskazuje na to, że od jutra zajdą pewne zmiany.

Opublikowali zdjęcia turystów. Obiegły media, sprawa jest bardzo poważnaOpublikowali zdjęcia turystów. Obiegły media, sprawa jest bardzo poważnaCzytaj dalej

Polacy wypoczną w egzotycznych krajach

Zgodnie z obecnie panującymi zasadami, turyści z Polski mogą podróżować do państw Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Czarnogóry, Gruzji, Japonii, Kanady, Albanii, Korei Południowej i Ukrainy oraz państw Unii Europejskiej z wyjątkiem Szwecji i Portugalii. Rozporządzenie obowiązuje do dzisiaj, czyli 28 lipca.

Według informacji opublikowanych w BIP, do państw tych już jutro dołączą Turcja, Egipt, Tunezja, Maroko, Tajlandia, Nowa Zelandia, Australia, Białoruś, Rwanda i Urugwaj. Natomiast z dotychczasowej listy została wykreślona Czarnogóra. W dalszym ciągu niemożliwy będzie lot do Szwecji i Portugalii. Nowe rozporządzenie zostanie ogłoszone w godzinach wieczornych, podobnie jak poprzednie i będzie obowiązywać do 11 sierpnia.

Wielu Polaków z całą pewnością ucieszy się zwłaszcza z trzech pierwszych krajów z listy, które są jednymi z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Według WP to właśnie tam będą mogli udać się turyści, którzy tęsknili za egzotycznymi wycieczkami.

- Już od połowy czerwca, a więc otwarcia polskich granic na kraje europejskie, otrzymujemy wiele pytań od klientów o termin wznowienia wycieczek do Egiptu, Turcji i Tunezji. Jeśli więc informacja o rozszerzeniu listy krajów, do których będzie można latać z Polski bez konieczności odbywania kwarantanny, o Egipt, Turcję i Tunezję się potwierdzi, te kierunki z pewnością znowu będą się cieszyły dużą popularnością wśród turystów - mówi Agata Biernat z portalu Wakacje.pl.

Niestety, zanim wsiądziemy na pokład samolotu, będzie musiało minąć trochę czasu. Wynika to przede wszystkim z powodów logistcznych - linie lotnicze potrzebują czasu na rozplanowanie i organizację lotów do nowych krajów z listy.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono nagłą zmianę. Rząd potwierdził, obowiązuje od jutra
2. Wyjawili, z kim Jarosław Kaczyński spędza urlop. Polityk się wygadał
3. Niemcy błyskawicznie wykupują ze sklepów jeden produkt. Nawet w hurtowniach już pustki

- Nawet jeśli loty z Polski na tych trasach będą możliwe od 29 lipca, prawdopodobieństwo, że jeszcze w lipcu biura podróży wznowią wycieczki do Turcji, Egiptu czy Tunezji jest naprawdę niewielkie - dodaje Agata Biernat. - Linie lotnicze potrzebują co najmniej tygodnia na ułożenie siatki lotów, poza tym w związku z przedłużanym przez rząd zakazem podróżowania do tych krajów, wielu touroperatorów z wyprzedzeniem anulowało część wycieczek zaplanowanych na sierpień. Otrzymujemy już jednak pierwsze sygnały od biur podróży o chęci wznowienia lotów do Turcji w pierwszym lub drugim tygodniu sierpnia, a to oznacza, że wypoczynek w chętnie wybieranych przez Polaków tureckich kurortach jeszcze tego lata staje się coraz bardziej realny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Robert Kubica ma wielkie problemy zdrowotne? Jego słowa zmartwiły kibiców, jest poważnie
  3. Zabił miesięcznego Wiktorka. Tak przywitali go więźniowie, jest nagranie
  4. Z ostatniej chwili: Wykryto zakażenia na polskim lotnisku
  5. Skandaliczne sceny w Muzeum Auschwitz. Ogromna burza w internecie
  6. Wielkie kontrole nad polskim morzem. Wielu Polaków może mieć ogromne kłopoty
  7. Ogromne poruszenie w sieci. Przed chwilą Michał Szpak pokazał miłość swojego życia, jest zdjęcie

źródło: WP

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł