polacy łotwa i estonia graniceTurysci.pl

Znoszą kwarantannę dla Polaków. Najnowsza decyzja, w końcu dobra wiadomość

Polacy nie mogą wjeżdżać do wszystkich krajów swobodnie z powodu sytuacji epidemicznej. Jest ona dynamiczna, a lista państw, w których nie obowiązuje nas kwarantanna, aktualizowana jest na bieżąco. Teraz nową decyzję podjęły kolejne kraje, do których już raz mogliśmy swobodnie wjeżdżać, ale decyzja ta została zmieniona.

Polacy mogą już cieszyć się sezonem urlopowym i wakacyjnym, co wyraźnie widać na terenach turystycznych. Nad morzem oraz w górach zaczyna pojawiać się coraz więcej przyjezdnych, wielu myśli jednak również o wyjeździe za granicę. Obecnie nie jest to takie proste, bo choć większość krajów Unii Europejskiej postanowiła umożliwić swobodny przepływ turystów, to wiąże się to z pewnymi warunkami. Wiele państw wyznaczyło standardy, które kraje muszą spełnić, aby ich obywatele mogli wjeżdżać bez kwarantanny. Tak działa to również na Łotwie oraz Estonii, które najpierw pozwoliły Polakom na wjazd, a w ubiegłym tygodniu zadecydowały o przywróceniu obowiązkowej kwarantanny. Teraz sytuacja ponownie się zmieniła.

Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osóbPilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osóbCzytaj dalej

Polacy znów mogą wjeżdżać bez kwarantanny

O pierwszych zmianach dotyczących odwiedzania przez Polaków Łotwy i Estonii pisaliśmy już wcześniej. Kraje te zdecydowały się aktualizować co tydzień listę państw, które mogą wjeżdżać bez ograniczeń sanitarnych. Działają w myśl zasady, że wjeżdżać mogą obywatele tych krajów, w których w ciągu ostatnich 2 tygodni liczba zakażeń nie przekroczyła 15 na 100 tysięcy mieszkańców.

Podsumowanie ubiegłego tygodnia było dla Polski szczególnie niekorzystne, przez co wskaźnik naszego kraju podniósł się do 15,8 na 100 tysięcy mieszkańców. Okazuje się jednak, że zaszły zmiany i w związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń, stanowi on obecnie 13 na 100 tysięcy.

Dzisiaj grzeje: 1. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
2. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz

Polska ambasada w Rydze podkreśliła, że do Estonii będziemy mogli wjechać bez obowiązku kwarantanny już od najbliższego poniedziałku. Przypuszczać można, że to również może być decyzja tymczasowa, jeśli sytuacja w naszym kraju się pogorszy. Na Łotwę Polacy mogą wjechać już do piątku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykuł