Polacy niezadowoleni. Zmiany w Krakowiewikimedia.commons/ SuperTank17 (CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en)

Stało się. Władze podjęły decyzję ws. komunikacji miejskiej, Polacy rwą włosy z głowy

Polacy będą niezadowoleni z decyzji, które zostały podjęte przez władzę. Chodzi o komunikację miejską w jednym z dużych miast. Jak się okazuje, mieszkańcy tego miejsca będą musieli wydać więcej na przemieszczanie się.

Polacy mieszkający w jednym z dużych miast będą musieli zapłacić więcej za bilety komunikacji miejskiej. Jest to wynik nowej umowy, którą mają podpisać władze miasta. Co więcej, podwyżka może być spora. Ile trzeba będzie wydać?

Druzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbDruzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbCzytaj dalej

Polacy niezadowoleni. Podwyżka w komunikacji

Miasto, które przygotowało zmiany w cenniku komunikacji miejskiej to Kraków. Radni podpisali nową umowę. Wyjaśniają, że większe ceny są konieczne, ponieważ w budżecie miasta brakuje na transport publiczny aż 100 milionów złotych.

Na najbliższej sesji radnych ma pojawić się nowy projekt Zarządu Transportu Publicznego. Ma w nim być zapisane, że bilet jednoprzejazdowy miałby kosztować 6 złotych. To aż 1,40 złotych więcej niż aktualnie. Zmian spodziewać się należy również w przypadku zakupu biletu miesięcznego. Te także będą droższe, ale nie wiadomo jeszcze o ile.

Reporter radia RMF FM Wiosło donosi, że rada jest jednak podzielona w tej sprawie. Niektórzy nie chcą zmian w taryfach biletowych. Są też tacy, którzy przedstawiają własne propozycje.

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Krakowie. Mieszkańcy są przerażeni
2. Masz konto w PKO BP? Ważna, nowa funkcja, warto wiedzieć
3. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie

Jedna z propozycji zakłada, że podniesione byłby jedynie ceny biletów jednorazowych, ale jedynie dla tych, którzy nie składają zeznań podatkowych w Krakowie. Według kolejnej porpozycji ceny za bilety miesięczne zostałyby znacznie obniżone, ale pod warunkiem, że ceny biletów jednorazowych poszłyby w górę. Trzecia opcja mówi, że ci, którzy nie są mieszkańcami Krakowa i nie płacą w tym mieście podatków, będą mieli jedynie opcję kupienia biletu 90-minutowego, który kosztuje 6 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite nagranie trafiło do sieci. Pod balkonem kobiety zamieszkało stadko dzikich zwierząt
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Dziecko przebrane za lwiątko stanęło przed szybą w ZOO. Rodzice sprawdzali, czy zwierzaki dadzą się nabrać

Źródło: RMF24

Następny artykuł