Polacy loty za darmoFot. Unsplash.com/Patrick Tomasso

Media: Polska uruchamia specjalny, unijny mechanizm. Polacy wrócą do kraju za darmo, ale tylko niektórzy

Polacy utknęli w wielu miejscach na świecie. Do tej pory mieli możliwość skorzystania z akcji "Lot do domu", jednak nie obejmowała ona wszystkich kierunków. W dodatku za bilet trzeba było zapłacić.

Polacy za granicą odzyskali nadzieję na powrót do domu. Jak podaje Radio ZET za PAP, Polska przystąpiła rzekomo do programu Unii Europejskiej, który ułatwia ściąganie obywateli do kraju. Turyści, którzy pozostali za granicą z powodu braku połączeń, będą mogli bezpiecznie przylecieć do kraju. W dodatku, za taki bilet nie będą musieli płacić, ponieważ większość kosztów będzie pokryta z kasy wspólnoty.

Niezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkieNiezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkieCzytaj dalej

Polacy zyskali nadzieję

Jak wynika z nieoficjalnych, medialnych doniesień, Polska zwróciła się do Komisji Europejskiej z prośbą o możliwość skorzystania z programu, tak jak zrobiło to kilka innych krajów. Niemcy wykonały już 27 takich lotów, korzystając z pomocy Unii. Polacy będą mogli rzekomo wrócić za darmo, jeśli polski przewoźnik zgodzi się na współpracę. Z racji tego, że Unia nie posiada własnych samolotów, konieczna jest współpraca. Wspólnota narodów pokryje 75 procent kosztów takich przelotów, a resztę musi dołożyc państwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości z Chin, czekają na drugą falę zakażeń. Ogromne wyzwanie dla władz
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Ważnym warunkiem uruchomienia tej opcji, jest zgoda na zabranie obywateli innych krajów członkowskich. Jeśli Polska wyśle samolot za granicę, na jego pokład będą mogli wejść nie tylko Polacy, ale też wszyscy obywatele Unii Europejskiej, którzy będą chcieli skorzystać z pomocy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kraje do których miałyby polecieć samoloty z Polski, to Czad, Sudan, Nepal i Malediwy.

Polacy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata

źródło: Radio ZET

Następny artykuł