polacy lot samolotfot. wikipedia.org/Laurent ERRERA/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.pl

Pierwszy tydzień akcji #LotdoDomu minął. 25 tys. Polaków wróciło do kraju

Polacy powracają do kraju przez zamknięte granice. W czasie pierwszego tygodnia akcji #LOTdodomu do kraju powróciło 25 tys. osób.

Gdy granice państwa zostały zamknięte, niektórzy Polacy zostali uwięzieni w innych krajach. Zorganizowana przez Polskie Linie Lotnicze akcja #LOTdodomu, umożliwiła powrót już ponad 25 tys. osobom.

Najpierw trzęsienie ziemi, a kilkanaście godzin później gigantyczny pożar. Porażające doniesienia z europejskiego krajuNajpierw trzęsienie ziemi, a kilkanaście godzin później gigantyczny pożar. Porażające doniesienia z europejskiego krajuCzytaj dalej

Polacy wracają z zagranicy

Od 15 marca PLL LOT organizują loty do Polski dla osób, które w momencie zamknięcia granic państwa przebywały w innych krajach. Najwięcej osób znajdowało się wtedy w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, USA i Hiszpanii.

W ciągu tygodnia do Polski powróciło 25 764 pasażerów, a przewoźnik wykonał 185 rejsów. W najbliższych dniach LOT wykona rejsy między innymi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Tajlandii, Brazylii czy Zanzibaru. Wprowadzona zostanie również możliwość powrotu z tak odległych miejsc jak Malediwy, Filipiny czy Singapur.

LOT planuje swoje rejsy w oparciu o zgłoszenia polskich obywateli, którzy ze względu na daleką odległość nie mają możliwości powrotu do kraju drogą lądową. Wszyscy Polacy przebywający za granicą mogą zgłosić swoje zapotrzebowanie za pośrednictwem stron LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl.

Do projektu przyłączyli się również przewoźnicy Polonus i PKP Intercity, którzy zapewniają transfer pasażerów z Lotniska Chopina do domów, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości z Chin, czekają na drugą falę zakażeń. Ogromne wyzwanie dla władz
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Każdy pasażer podróżujący w ramach akcji #LOTdodomu musi zostać poddany pomiarowi temperatury ciała. Po powrocie do kraju ma obowiązek odbycia 14-dniowej domowej kwarantanny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata

źródło: onet.pl

Następny artykuł