polacy na kwarantannęFot. pixabay.com/ fernandozhiminaicela

Kwarantanna, test albo gigantyczna kara dla Polaków. Nowe przepisy nie wszystkim się spodobają

Polacy będą musieli przygotować się na nowe przepisy, które mogą dotknąć w szczególności podróżnych. Do wyboru będą mieli test, kwarantannę lub wysoką karę. Wszystko już od soboty, sytuacja wygląda bardzo źle.

Polacy będą musieli okazać podczas wyjazdu negatywny wynik testu na koronawirusa lub udać się na 14-dniową kwarantannę. W przeciwnym razie zapłacą bardzo wysoką karę. Taką informację przekazały władze za naszą zachodnią granicą.

Polski rząd zrezygnował. Odwołali konferencję: Polski rząd zrezygnował. Odwołali konferencję: "Nawet nie jest potrzebna decyzja". Sytuacja w kraju robi się coraz bardziej poważna dla Polaków i turystówCzytaj dalej

Polacy będą mieli problem z wyjazdem za granicę

Polska została uznana w czwartek przez niemiecki Instytut Roberta Kocha za teren zagrożony. Oznacza to, że osoby przekraczające granicę będą musiały poddać się dodatkowym restrykcjom. Wejdą one w życie w sobotę 24 października, o godz. 12.

Osoby wjeżdżające z Polski do Niemiec od soboty objęte zostaną obowiązkiem okazania negatywnego wyniku testu na korornawirusa lub przejścia 14-dniowej kwarantanny. Za złamanie procedur grozi 25 tysięcy euro kary.

Podróżni przekraczający granicę z Niemcami z terenów uznanych za zagrożone, będą musiały podać swój adres pobytu miejscowemu urzędowi ds. zdrowia. Obowiązkowe będzie również przedłożenie negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Badanie będzie musiało zostać wykonane przynajmniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Osoby, które nie wykonają testu będą musiały poddać się obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie w miejscu pobytu.

Kwarantanna, test albo gigantyczna kara dla Polaków. Nowe przepisy nie wszystkim się spodobająKwarantanna, test albo gigantyczna kara dla Polaków. Nowe przepisy nie wszystkim się spodobająCzytaj dalej

Przestrzeganie przepisów jest surowo egzekwowane przez odpowiednie służby. Za złamanie procedur podróżnym grozi kara nawet do 25 tys. euro, czyli ponad 115 tys. złotych.

Sam test można wykonać już na terenie Niemiec, przede wszystkim na lotnisku czy w pobliżu dworca kolejowego. Co ważne, dla osób przybywających ze stref ryzyka takie badania będą wykonywane bezpłatnie.

Testom ani kwarantannie nie muszą poddawać się jednak osoby, które przybyły na teren Niemiec jedynie przejazdem. To ważna informacja dla osób, które chcą dostać się do innych państw wybierając trasę przez Niemcy.

- Trzeba się przygotować na to, że takie rozwiązania będą wprowadzane przez różne kraje - mówi w rozmowie z money.pl wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. - Jesteśmy w trudnej sytuacji, liczba zachorowań rośnie, dlatego odradzamy wszelkie podróże, które nie są konieczne.

Polskie województwa po raz pierwszy pojawiły się na liście zagrożonych regionów w zeszłym tygodniu. Były to województwa kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie. Od czwartku strefa została rozszerzona na terytorium całego kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Co znowu wyprawia Martyniuk? Padły ostre i dobitne słowa o naszym kraju, podjął decyzję, wyjedzie z kraju?
2. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
3. Śnieg i mróz uderzą w Polskę. Wiemy kiedy, zostało bardzo mało czasu

Poza Polską Instytut Roberta Kocha uznał za strefy zagrożone m.in. całe Niderlandy, Słowację, Maltę i niemal całą Francję. Przyjezdni ze wszystkich tych państw zostali objęci obowiązkowym testem lub kwarantanną, a za złamanie zasad - karą.

Niedawno był ślub, teraz Martyna Wojciechowska przekazała kolejną radosną wiadomość. Fani są zachwyceniNiedawno był ślub, teraz Martyna Wojciechowska przekazała kolejną radosną wiadomość. Fani są zachwyceniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Internetowi giganci w dobie pandemii. YouTube banuje, Google informuje
  2. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  3. Pasażer jechał bez maseczki, nagle podeszła do niego policja. Ręce opadają, co było potem
  4. Panna młoda zrobiła sesję ślubną w lesie. Wszyscy patrzą na 1 szczegół, wielu jest zdruzgotanych
  5. Smutne wieści o tegorocznym Bożym Narodzeniu. "Święta są w tym roku rzeczywiście zagrożone", złe wieści zwłaszcza dla turystów
  6. Ochroniarz znalazł na lotnisku niewielkiego kotka. Piękne, co zrobił
  7. Gessler podała przepis na przepyszną wątróbkę. Podaje ją z niebywałym smakołykiem

Źródło: Money.pl

Następny artykuł