Polacy koniec lataFot. Pixabay.com/Robfoto

Niestety, koniec. Zacznie się już w weekend, wielu Polaków będzie zrozpaczonych

Polacy będą narzekać na pogodę już w ten weekend, a powodów z pewnością nie zabraknie. Ogromne upały, ulewne deszcze, burze i nagłe ochłodzenie, do wyboru do koloru. Czy to już koniec lata?

Polacy w ostatnich dniach mogli cieszyć się piękną pogodą i wysokimi temperaturami. Chociaż upały nie sprzyjają aktywnej turystyce, to są o wiele przyjemniejsze niż ulewne deszcze i zimny wiatr. Niestety lato już się kończy, a w najbliższy weekend zaserwuje nam prawdziwie wybuchową mieszankę. Trzeba się przygotować na duże zmiany.

Niestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawialiNiestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawialiCzytaj dalej

Polacy muszą przygotować się na deszcz

Sobota, podobnie jak piątek, przywita nas wysokimi temperaturami. Jedynie na Pomorzu Zachodnim termometry nie będą pokazywały 30 st. C., a "jedynie" 27, natomiast od Opolszczyzny po Górny Śląsk i Małopolskę wskażą 30, po 31 st. C na Ziemi Łódzkiej i na Mazowszu. Najgoręcej będzie na Ziemi Lubuskiej, zachodzie Wielkopolski i Dolnym Śląsku, do 32-33 st.C. W niektórych miejscach na zachodzie Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej przed nadejściem chłodnego frontu z burzami temperatura osiągnie nawet 34 st. C.

W sobotni wieczór nadejdzie fala opadów. Rozpocznie się na zachodzie Dolnego Śląska, po czym ogarnie Ziemię Lubuską i zachodnią Wielkopolskę. Przelotny deszcz będzie się pojawiał także na Pomorzu przez całą noc. Ulewy przyniosą ok. 15-25, a lokalnie nawet 30 litrów wody, co grozi podtopieniami, zwłaszcza na obszarach niżej położonych. Łącznie z deszczem, który będzie towarzyszył burzom, suma osiągnie miejscami 50-60 litrów.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarze ostrzegają. Ulubiony napój milionów Polaków podwyższa ryzyko nowotworu
2. Są ofiary śmiertelne. Zagrożone są dziesiątki tysięcy domów. Sytuacja za granicą jest tragiczna
3. Kary już nie 500, a 5000 zł. Nieroztropne zachowanie będzie nas drogo kosztować

Deszcze na zachodzie kraju będą padać do niedzielnego poranka, a na wschodzie największą intensywność osiągną w okolicach godziny 4-8 rano. Potem będą już słabnąć, lecz należy się ich spodziewać nawet do wieczora. Temperatury będą już znacznie niższe.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Światowe media potwierdzają rewelacyjną wiadomość. Legenda boksu wraca na ring, chce znów być najlepszym
  2. TVP z gigantycznymi problemami? Internauci alarmują, zadziwiające doniesienia
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Syn Małgorzaty Rozenek zdradził sekret o ich buldożkach. Prawda wyszła na jaw podczas spaceru Radka z Heniem

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł