Polacy mogą ruszyć na Cypr.Fot. Unsplash.com/ Igor Starkov

Możemy lecieć w kolejne miejsce na wakacje. Padła dokładna data

Polacy nie muszą rezygnować z zagranicznych wakacji. Już wkrótce kolejny kraj otworzy się na turystów. Władze podały konkretną datę.

Polacy w dobie pandemii nie muszą rezygnować z wyjazdów za granicę. Mimo licznych przypadków zakażeń koronawirusem we Francji, Hiszpanii, czy Wielkiej Brytanii, pewne państwo europejskie mimo wszystko postanowiło zaprosić do siebie turystów. Polacy już znają datę otwarcia granicy.

Pilne ostrzeżenia IMGW dla dwóch terenów Polski. Trzeba bardzo uważaćPilne ostrzeżenia IMGW dla dwóch terenów Polski. Trzeba bardzo uważaćCzytaj dalej

Polacy mogą się pakować

Władze Cypru opublikowały listę krajów, które będą mogły przylecieć na wyspę. Wśród obywateli 19 państw znaleźli się też Polacy. Cypryjski rząd zatwierdził decyzję w piątek. Zasady przyjazdów realizowane są w dwóch etapach. Władze stopniowo będą znosić kolejne restrykcje. Polacy mogą przyjeżdżać na Cypr od 9 czerwca. Jest jednak jeden warunek – poddanie się testowi na koronawirusa w ciągu 72 godzin przed wylotem. Polacy muszą zabrać ze sobą zaświadczenie potwierdzające brak nosicielstwa wydane przez instytucję państwową lub prywatną.

Co ważne, od 20 czerwca, obywatele 13 krajów - Grecji, Malty, Bułgarii, Norwegii, Austrii, Finlandii, Słowenii, Węgier, Izraela, Danii, Niemiec, Słowacji oraz Litwy - nie będą już potrzebowali tego typu zaświadczeń. Z kolei Polacy, Szwajcarzy, Rumuni, Chorwaci, Estończycy i Czesi nadal będą wpuszczani na wyspę pod warunkiem posiadania badań.

Polacy na Cypr

Jannis Karusos, minister transportu wyspy poinformował lokalne media, że we współpracy z resortem zdrowia obserwują sytuację epidemiologiczną i już wkrótce lista państw może zostać poszerzona. Co za tym idzie, możliwe, że w następnych fazach Polacy nie będą musieli mieć ze sobą zaświadczenia o badaniach na COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. Samolot LOT-u poleciał z Polski do Wuhan. Wyśledzili go internauci, LOT zabiera głos
2. Problemy z dostępem do pieniędzy mogą mieć klienci aż 3 banków. Wśród nich największego w Polsce

Warto dodać, że od 1 czerwca rozpoczną działalność cypryjskie hotele, a plaże zostaną otwarte w najbliższą sobotę. Na terenie kąpielisk wprowadzono obowiązek zachowania 4 metrów dystansu między parasolami. W czwartek wyspa otworzyła lokale gastronomiczne (obsługa wyłącznie poza budynkiem) oraz salony fryzjerskie i kosmetyczne. Do tej pory odnotowano 927 przypadków koronawirusa. 24 osoby zmarły.

Polacy mogą jechać na Cypr.

Fot. Fot. Pixabay.com/ Dimitris Vetsikas

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowoczesny rosół powoli wypiera staropolski przepis. Jeden dodatek sprawi, że domownikom oko zbieleje
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Sprawdzili ceny noclegów w Polsce na wakacje. Wielkie zaskoczenie dla turystów
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Jakub Błaszczykowski opowiedział o swojej religii. Jego poglądy są bardzo wyraziste. Jakiego jest wyznania?

Źródło: Polsat News

Następny artykuł