polacy 600 procentfot. flickr.com/ Jose A./ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Podano najnowsze dane, liczby powalają. 600% wzrostu, właściciele pensjonatów i hoteli łapią się za głowy

Polacy zmienili swoje plany w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Zanotowano olbrzymi wzrost, liczby robią wrażenie. W niektórych regionach wzrost to nawet 600 procent. Specjaliści nie mają żadnych wątpliwości, turyści sami się prosili.

Polacy zmienili swoje plany wyjazdowe ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Wielu może jednak zostać na lodzie, jeżeli nie zdecydowało się na rezerwację wyjazdu wcześniej. Liczby są nieprawdopodobne.

Żywioły uderzyły z olbrzymią mocą, zniszczenia są kolosalne. Nagranie z Portugalii zasmucaŻywioły uderzyły z olbrzymią mocą, zniszczenia są kolosalne. Nagranie z Portugalii zasmucaCzytaj dalej

Polacy na wakacje wybierają wrzesień

Chociaż lato powoli dobiega końca, sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Wszystko przez wybory urlopowe Polaków, którzy zdecydowali się na wyjazdy we wrześniu. Serwisy noclegowe w pierwszej połowie miesiąca nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

- To prawda, Polacy coraz częściej wybierają wakacje we wrześniu. W pierwszych tygodniach widzimy gigantyczny wzrost zainteresowania w naszym serwisie - mówi money.pl Kamila Miciuła z serwisu nocowanie.pl, jednego z największych krajowych baz noclegowych.

Według danych serwisu, wzmożone zainteresowanie dało się zauważyć przede wszystkim w pierwszym tygodniu tego miesiąca, kiedy liczba zapytań o noclegi w Polsce wzrosła o 239 procent. Chociaż później popyt nieco zmalał, 17 września wciąż odnotowywano wzrost na poziomie 191 procent.

We wrześniu na wakacje wybierają się przede wszystkim rodziny z małymi dziećmi, studenci, a także osoby, które już "odchowały" dzieci, w tym również seniorzy - poinformowała Miciuła. Z oczywistych względów z wyjazdów w tym miesiącu rezygnują rodzice z dziećmi w wieku szkolnym.

Na wrześniowe wakacj Polacy wybierają przede wszystkim góry. W niektórych regionach zainteresowanie noclegami wzrosło nawet o 600 procent. W Karpaczu na przykład na ten weekend pozostało jedynie 8 obiektów z wolnymi pokojami, chociaż miasto znane jest z bardzo rozburowanej bazy noclegowej.

- Trudno będzie już znaleźć noclegi w takich kurortach jak Karpacz, Szklarska Poręba w Karkonoszach, Zakopane w Tatrach czy Polańczyk i Solina w Bieszczadach - mówi Kamila Miciuła.

Dzisiaj grzeje: 1. Potężne zagrożenie w części Polski. IMGW bije na alarm
2. "Kuchenne rewolucje" nie miały być prowadzone przez Magdę Gessler? Nagle ujawniono porażające fakty, fani będą mocno zaskoczeni
3. Porwało turystę, żywioł uderzył. TVP przekazało dramatyczną wiadomość z zagranicy

Według danych serwisu, największy wzrost zainteresowania odnotowało Podlasie. W pierwszym tygodniu miesiąca liczba zapytań o noclegi w tym regionie wzrosła o 629 procent. Drugi tydzień również przyniósł ogromne zainteresowanie na poziomie 337 procen wyższym niż w zeszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna musiał zostać zabrany przez karetkę. Sposób, w jaki zachował się jego pies doprowadza do łez
  2. Rosjanie przywłaszczają sobie Wenus. Szef Roskomos potwierdza
  3. Chiny dłużej już nie mogą. Ogłaszają ostre uderzenie w światową potęgę
  4. Zdjęcie Szymona Hołowni z rezerwatu wstrząsnęło internetem. Trudno się nie skrzywić
  5. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych, nagle wybuchł chaos. Wiadomości z zagranicy obiegły media
  6. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Źródło: money.pl

Następny artykuł