Polacy przedłużenie zawieszenia połączeńFot. Wikipedia.org/JT Occhialini/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.pl

Połączenia LOT nadal zawieszone. Polacy muszą czekać do Połowy czerwca

Polacy muszą pogodzić się z przedłużeniem kolejnego ograniczenia. Niestety potrwa ono aż do 14 czerwca i nie wiadomo, co będzie z nim dalej.

Polacy przez pandemię zobligowani są do przestrzegania wielu nowych przepisów oraz akceptowania licznych ograniczeń. Dotyczą one niemalże każdej sfery życia, również podróży i sektora turystyki. Choć gospodarka jest już powoli odmrażana, niestety zawieszenie międzynarodowych połączeń LOT zostało przedłużone do 14 czerwca 2020 roku.

Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyjeZrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyjeCzytaj dalej

Polacy jeszcze długo nie polecą za granicę

LOT ogłosił wznowienie lotów krajowych, jednak jednocześnie zapadła decyzja o przedłużeniu zamkniecia połączeń międzynarodowych. Przewoźnik poinformował w mediach społecznościowych, że samoloty nie przekroczą granic Polski aż do 14 czerwca. Decyzja ta wynika z faktu, że wiele państw na świecie nadal nie odblokowała swoich granic.

- W związku z aktualną sytuacją pandemiczną na świecie i trwającym zamknięciem granic w wielu państwach Zarząd PLL LOT podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zagranicznych połączeń lotniczych do 14 czerwca 2020 roku - czytamy we wpisie opublikowanym na Twitterze Polskich Linii Lotniczych LOT.

Z pewnością wiadomość ta zasmuci wielu turystów, którzy już tylko czekają na otwarcie granic i możliwość wyjazdu. Pojawia się również pytanie, czy po 14 czerwca połączenia te zostaną odblokowane, przewoźnik jednak na tę chwilę nie opublikował żadnej oficjalnej decyzji w tej sprawie.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski podał termin kolejnego znoszenia obostrzeń w Polsce. Chodzi m.in. o sprawę maseczek
2. Kierowcy nie mogą liczyć na wyrozumiałość policji za jedno przewinienie. A w czasie pandemii popełniają je dużo częściej

Pocieszeniem może być natomiast to, że już od 1 czerwca LOT wykonywał będzie niektóre pasażerskie loty krajowe. Jak podaje Radio ZET, pasażerowie będą mogli skorzystać z kursów realizowanych przez 8 lotnisk w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znalazł w ogródku bardzo dziwne jajko. Po chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wykluło
  2. Pies zapierał się łapami przed wejściem do schroniska. Wstrząsające nagranie porzuconego zwierzaka
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Córka słynnego gwiazdora wejdzie do ringu. Będzie najmłodsza w historii (FOTO)

Następny artykuł