Polacy dostaną zwrot pieiędzyFot. unsplash.com/@artbyhybrid

Polacy po wakacjach dostaną pieniądze prosto na konto. Wiadomo, komu się należą

Polacy doczekają się zwrotu pieniędzy na konto za odwołaną imprezę turystyczną. Sejm przyjął poprawki Senatu do tzw. drugiej tarczy dla turystyki. Zmiany w przepisach dotyczą również organizatorów turystyki.

Polacy mogą liczyć na szybszy zwrot gotówki za odwołany wyjazd dzięki Turystycznemu Funduszowi Zwrotów. Wicepremier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, poinformowała o zmianach w ustawie o tarczy antykryzysowej dla turystyki. Poprawki przyspieszą spłatę zobowiązań biur podróży i pozwolą turystom na zakończenie sprawy z nieudanym wyjazdem.

Będzie zmiana w zakazach dla wszystkich Polaków. Znamy terminBędzie zmiana w zakazach dla wszystkich Polaków. Znamy terminCzytaj dalej

Polacy otrzymają pieniądze po złożeniu wniosku

- Przyszedł czas na kolejne kroki - powstanie Turystyczny Fundusz Zwrotów przy Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, który będzie zwracał turystom pieniądze za odwołaną wycieczkę bezpośrednio na ich konto, przy kilkuprocentowym udziale firm turystycznych - zapowiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz cytowana przez Polsat News.

Pieniądze, które mogą otrzymać organizatorzy turystyki i sami turyści, będą wypłacane po spełnieniu określonych warunków. W przypadku biur podróży są to m.in złożenie poprzez system teleinformatyczny wniosku do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, w którym zostanie określona wysokość wypłaty, dostarczenie oświadczenia podróżnego, że z powodu pandemii odstępuje od umowy czy złożenie oświadczenia, że jako organizator imprezy turystycznej nie wręczył podróżnemu vouchera.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy mieli nadzieję do ostatniej chwili. Niestety nie żyje, Zakopane w żałobie
2. Ile naprawdę zarabiają księża? Media dotarły do konkretnych liczb, wielu będzie zadziwionych
3.Przerażające znalezisko w Warszawie. Odkryto już 12 zwłok

Turyści też muszą złożyć wniosek do UFG, by otrzymać zwrot pieniędzy. Taki wniosek musi zawierać: imię i nazwisko, PESEL, NIP, adres zamieszkania, nazwę organizatora turystyki, z którym zawarto umowę, numer umowy, datę jej podpisania, datę powiadomienia o odstąpienia od umowy, datę rozpoczęcia imprezy turystycznej, nr rachunku bankowego, wysokość wpłaconych zaliczek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Całe życie dokarmiała bezdomne psy. Kiedy odeszła, na pogrzebie zjawili się niespodziewani goście
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Weszli do opuszczonego domu w środku lasu. Wewnątrz znaleźli rzeczy, o których nawet im się nie śniło
  4. Kasia Tusk pokazała, co robi na plaży. Wszyscy patrzą na 1 szczegół, fanki zielenieją z zazdrości
  5. Steffen Möller zabłysnął w "Europa da się lubić", nagle zapadł się pod ziemię. Wydało się, czym się dziś zajmuje
  6. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie

Źródło: Polsat News

Następny artykuł