Polacy nowe znaki drogoweFot. wikimedia.commons/ Agata Stanisz/ CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Ministerstwo już potwierdziło, pojawią się nowe znaki drogowe. Lepiej je poznać zanim posypią się kary

Polacy już niedługo zobaczą nowe znaki drogowe, do których trzeba będzie się zastosować. Powinny ułatwić poruszanie się ciągami komunikacyjnymi i doprecyzować niektóre kwestie. Ministerstwo Infrastruktury dopina ostatnie szczegóły.

Polacy muszą zapoznać się ze zmianami, jakie już niedługo wejdą w życie. Kierowcy zobaczą przy drogach nowe znaki i tablice informacyjne, które mają pozytywnie wpłynąć na ruch drogowy. Zyskamy więcej informacji, które zostaną przekazane prowadzącemu pojazd odpowiednio wcześnie. Znaki mają przyczynić się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

Władze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotuWładze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotuCzytaj dalej

Polacy zobaczą nowe znaki przy drogach

- Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło prace nad nowelizacją rozporządzeń w sprawie znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury cytowane przez RMF 24.

Projekty rozporządzeń przewidują możliwość umieszczania takich znaków, jak "automatyczna kontrola prędkości" i "automatyczna kontrola średniej prędkości". Dodatkowo projekty rozporządzeń zakładają wprowadzenie nowych znaków: śródmiejska strefa płatnego parkowania, zbiorcza tablica informacyjna i tablice wskaźnikowe na drodze ekspresowej umieszczane przed pasem wyłączania.

Kilka zmian

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy zakaz od północy. TVN podał szczegóły
2. Tego jeszcze nie było. Widzowie TVN byli zadziwieni, pojawił się gość specjalny

Znak śródmiejska strefa płatnego parkowania oznaczać będzie wjazd do strefy, w której za postój pojazdu samochodowego należy uiścić opłatę. Wprowadzenie tego znaku jest wynikiem nowelizacji ustawy o drogach publicznych, umożliwiającej tworzenie śródmiejskich stref płatnego parkowania. Zbiorcze tablice informacyjne z oznaczeniami obiektów dla podróżnych zyskają wzmiankę o odległości dzielącej kierowcę od tego miejsca. Pojawią się także znaki informujące o odległości do zjazdu z drogi ekspresowej umieszczane w odległości 300 m, 200 m i 100 m przed pasem wyłączania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właścicielka suczki bije się w pierś. Tragiczna pomyłka kosztowała pupila życie, porażające
  2. Grypa i Covid-19 równocześnie? Wypowiedź lekarza nie pozostawia złudzeń
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

źródło: RMF 24

Następny artykuł