Polacy znów będą odsyłani na kwarantannę?wikimedia.commons/ Adrian Grycuk (CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en)

Obostrzenia po powrocie z wakacji? Rzecznik MZ zabiera głos

Polacy korzystają z walorów lata podróżując nie tylko po Polsce, ale również po świecie. Wielu nie straszna nawet pandemia koronawirusa. W niektórych krajach sytuacja epidemiologiczna jest coraz gorsza, dlatego pojawiają się pytania, czy nie wróci obowiązek kwarantanny po powrocie.

Polacy postanowili korzystać z wyjazdów zagranicznych mimo pandemii koronawirusa. W wielu miejscach pojawiają się informacje o większej liczbie zarażonych. Zaczęto więc zadawać pytania, czy nie wiąże się to z przywróceniem obowiązkowej izolacji po powrocie do Polski. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Wprowadzają stan zagrożenia. Zaskakująca wiadomość z turystycznego krajuWprowadzają stan zagrożenia. Zaskakująca wiadomość z turystycznego krajuCzytaj dalej

Polacy znów będą odsyłani na kwarantannę?

W piątek odbyła się konferencja prasowa, na której rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz odpowiedział na pytanie na temat przywrócenia obowiązku kwarantanny po powrocie zza granicy.

- Obecnie nie obserwujemy tak dużej skali wzrostu zachorowań, np. w Hiszpanii lub na Bałkanach, która wskazywałyby na konieczność wprowadzenia nowych obostrzeń dla turystów wracających z tych kierunków - powiedział Andrusiewicz. Dodał, że w niektórych regionach Polski jest większa możliwość zakażenia niż za granicą.

Dzisiaj grzeje: 1. Jechał przez Gdańsk, nie wiedział, że go nagrywają. Nagle otworzył drzwi i się zaczęło, okropny skandal
2. Szykuje się dymisja ministra edukacji? Zaskakujące słowa Piontkowskiego

Rzecznik resortu zdrowia przypomniał, że nadal obowiązuje zakaz podróżowania do niektórych państw. Na liście jest 44 państw, a ruch międzynarodowy z tymi kierunkami jest wstrzymany do minimum 25 sierpnia. Chodzi o takie kierunki turystyczne jak Bośnia i Hercegowina, Chiny, Czarnogóra, Rosja, Brazylia, Arabia Saudyjska, Meksyk, Izrael, Kuwejt, Argentyna, Armenia, Chile, Irak, Kazachstan, Kosowo, Kostaryka, Peru, RPA, Serbia, USA, Luksemburg czy Boliwia. Więcej o podróżach zagranicznych można przeczytać tutaj.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Absolutnie nikt nie zdawał sobie sprawy
  2. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Suczka labradora urodziła 13 szczeniaków. Nie wynik imponuje, ale ich wygląd

Źródło: Dziennik.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł