Polacy koronawirusfot. pikist.com

Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o nowe obostrzenia dla Polaków

Polacy obawiają się powrotu do rygorystycznych zasad w związku z nasilającą się epidemią w Europie. Rzecznik rządu wyjaśnił, czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie. Zdradził też kilka informacji o rekonstrukcji rządu.

Polacy źle wspominają wiosenne obostrzenia, przez które zostaliśmy praktycznie zamknięci w domach. Teraz liczba zakażeń jest dużo wyższa, a my cieszymy się wolnością, co wzbudza mieszane uczucia. Wiele osób obawia się ponownego wprowadzenia restrykcji w całym kraju na wzór wybranych powiatów znajdujących się w "czerwonej strefie".

Zmieniają warunki wjazdu dla Polaków. Kolejny kraj podjął decyzję w środku wakacjiZmieniają warunki wjazdu dla Polaków. Kolejny kraj podjął decyzję w środku wakacjiCzytaj dalej

Polacy na razie mogą być spokojni

Rzecznik Rządu, Piotr Mueller, udzielił wywiadu na antenie radiowej Jedynki, w którym wyjaśnił sytuację polskich placówek dyplomatycznych na Białorusi, a także odpowiedział na pytania dotyczące rekonstrukcji rządu i wprowadzania obostrzeń w związku z epidemią. Na razie nie musimy się martwić o dodatkowe restrykcje.

- Sytuacja jest dynamiczna. Dopóki to nie będzie konieczne, nie będziemy wprowadzali obostrzeń, które są nieproporcjonalne do skali zagrożenia - zapewnił Mueller na antenie Jedynki. Dodał, że narazie Unia Europejska nie podała wytycznych, które nakazywałyby zamknięcie granic w ramach strefy Schengen.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska gwiazda zdradziła, ile zapłaciła za wczasy. Nie zostawiła na Chałupach suchej nitki
2. Twoją przyszłą emeryturę możesz sprawdzić już dzisiaj. Wystarczy zgłosić się do ZUS

Mueller zapytany o plany rekonstrukcji Rządu zdradził, że będzie ona miała miejsce pod koniec września lub na początku października. Na razie wszyscy planują urlop w związku z okresem wakacyjnym dla administracji publicznej. Dopiero na początku września powrócą rozmowy o charakterze strukturalnym i personalnym.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili. Jerzy Brzęczek powołał piłkarzy reprezentacji Polski, są duże niespodzianki
  2. Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumy
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Suczka labradora urodziła 13 szczeniaków. Nie wynik imponuje, ale ich wygląd

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł