Polacyna lotniskachFot. Unsplash.com/chuttersnap/zdjęcie poglądowe

Polacy uwięzieni za granicą, bójki o bilety do Polski. Dramatyczna sytuacja na lotniskach

Polacy zostali uwięzieni na zagranicznych lotniskach. Zaczynają się bójki i awantury o bilety do Polski, sytuacja jest dramatyczna.

Polacy w większości ucieszyli się z decyzji ogłoszonej wczoraj wieczorem przez premiera o tymczasowym zamknięciu granic. Dla wielu to nadzieja na powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz szybsze uporanie się z tym problemem. W mediach społecznościowych pojawiły się nawet głosy, że takie działania powinny zostać podjęte już wcześniej. Nie dla wszystkich jednak jest to dobra wiadomość, bo obywatele Polski, którzy obecnie przebywają poza granicami kraju, mają ogromne kłopoty.

Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęKwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Polacy zaczynają walczyć o bilety do domu

Do redakcji Tanie Loty napisał pan Daniel, który obecnie przebywa na wakacjach na Sri Lace. Chciał wraz z rodziną wrócić jak najszybciej do Polski, okazało się to jednak bardzo trudne.

- Na ostatni lot do Polski przed zamknięciem ruchu (LO70 dzisiaj 8:00 rano czasu lokalnego) było około 60 osób więcej niż miejsc. Na lotnisku dochodziło do kłótni, awantur i bójek. Kilka osób, które były na tyle bogate kupiło bilety Qatar i Emirates. Pozostali, w tym my z 2 dzieci zostaliśmy zostawieni sami sobie. Żadnej pomocy, wiarygodnej informacji. Nasz planowy powrót był planowany na 19-tego, w czwartek - cytuje wiadomość serwis Tanie Loty.

Sytuacja jest dramatyczna, a ludzie tracą cierpliwość. Zgodnie z jego słowami dochodzi nawet do bójek, każdemu bowiem zależy na zdobyciu biletów.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska zamyka granice dla cudzoziemców. Premier potwierdził
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

W najgorszej sytuacji są osoby, które planowały wracać do domu zwykłymi samolotami rejsowymi. Większość z nich została odwołana lub przełożona na czas zamknięcia granic w Polsce. Niestety z tego powodu turyści muszą wytrzymać za granicą 10 dni zawieszenia wylotów, co może być bardzo trudne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Niepokojące doniesienia ws. Krzysztofa Piątka. Polak poddany kwarantannie

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł