polacy afera w wizzairFot. pixabay.com/ skyradar

Polacy wywołali wielką aferę w WizzAirze. Nikt nie miał pojęcia, wszystko wyszło na jaw

Polacy wywołali ogromną aferę w Wizzair. Wszystko przez jedną rzecz, niektórzy chcą posunąć się do radykalnych kroków.

Polacy w centrum afery, która rozgrywa się wokół WizzAira. Mimo że minął tydzień od uruchomienia lotów krajowych w Norwegii przez przewoźnika, już pojawiły się pierwsze problemy. Dla niektórych jest to sygnał do podjęcia radykalnych kroków.

Ogłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróżyOgłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróżyCzytaj dalej

Polacy i Wizzair w centrum afery

Loty WizzAir do Norwegii zostały uruchomione zaledwie tydzień temu, a już u pięciu stewardes i członków załóg z bazy przewoźnika w Oslo zdiagnozowano Covid-19 – informują norweskie media i sugerują, że chodzi o osoby z Polski.

Rząd wprowadza godzinę policyjną. Media potwierdziły wiadomość z zagranicy. Osoby wyjeżdżające na urlop powinny wiedziećRząd wprowadza godzinę policyjną. Media potwierdziły wiadomość z zagranicy. Osoby wyjeżdżające na urlop powinny wiedziećCzytaj dalej

WizzAir spotkał się w Norwegii z bardzo chłodnym przyjęciem. Na początku przewoźnik został oskarżony o łamanie praw pracowniczych, nie pozwalając im się zrzeszać w związkach zawodowych. Sprawa urosła do takich rozmiarów, że nawet Erna Solberg, premier Norwegii wezwała do bojkotu linii.

Przewoźnikowi jednak udało się uruchomić loty krajowe, ale nie obyło się bez komplikacji. Po pierwszym tygodniu od uruchomienia bazy w Oslo i starcie lotów krajowych wyszło na jaw, że pięcioro członków załogi jest zakażonych koronawirusem.

– Pięcioro pracowników ma koronawirusa, ale troje z nich jest już na ostatniej prostej do wyzdrowienia, a kolejna dwójka będzie testowana ponownie. Wszyscy znajdują się na kwarantannie, zgodnie z norweskimi przepisami – potwierdza Andras Rado, rzecznik prasowy Wizz Aira.

Norweskie media sugerują, że przypadki COVID-19 wśród załóg to osoby polskiego pochodzenia. Ma to związek z faktem, że większość pracowników bazy w Oslo stanowią piloci i załogi z Polski. Liczba zakażeń w naszym kraju jest bowiem znacznie wyższa niż w Norwegii.

Sugestię mediów bardzo szybko podłapali politycy. Reprezentujący Partię Pracy burmistrz Oslo Raymond Johansen wypowiada się za zamknięciem norweskiej bazy, jeśli przewoźnik faktycznie “przywozi” koronawirusa do Norwegii. Polityk sprzeciwiał się ekspansji Wizz Aira w tym kraju.

– Ponad 100 gmin w Norwegii ma przypadki koronawirusa przywiezione z Polski. Samoloty stamtąd mogą być potencjalną bombą zakażeń, a sam Wizz Air super roznosicielem - mówił burmistrz Oslo Raymond Johansen.

– Ministerstwo Zdrowia musi zainterweniować. Jeśli Wizz Air nie będzie w stanie dobrze wyjaśnić tych sytuacji, ich działalność w Norwegii powinna zostać wstrzymana – dodaje Johansen.

Dzisiaj grzeje: 1. A jednak. Zdecydowali się przedłużyć obostrzenia. Będą utrudnienia. Zagraniczne wieści dla wyjeżdzających
2. Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? Padła pierwsza możliwa data, ważna wiadomość dla Polek i Polaków
3. Polacy znaleźli 3 sposoby, żeby wykiwać obostrzenia. Hotelarz z Zakopanego zdradził wszystko

Burmistrz już wcześniej domagał się, aby Wizz Air zawiesił loty z Polski do Norwegii w związku ze zwiększoną liczbą zakażeń w naszym kraju. Do tej pory w Polsce odnotowano 666 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 22 683 w ciągu ostatniej doby. Z kolei Norwegia łącznie zdiagnozowała 27 228 przypadków, z czego 717 nowych.

Onet informuje: Już od 23 listopada nowe zasady dla Polaków. Ważna wiadomość przed planowaniem urlopuOnet informuje: Już od 23 listopada nowe zasady dla Polaków. Ważna wiadomość przed planowaniem urlopuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigant społecznościowy poszedł na wojnę z Januszem Korwin-Mikke. Decyzja, której nikt się nie spodziewał
  2. Urocza Olivia Sivielli była pierwszą Bożenką z “Klanu”. Co dziś robi i jak wygląda poprzedniczka Agnieszki Kaczorowskiej?
  3. Niesłychana decyzja Ryanaira. Pasażerowie przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  5. Skandal w Sopocie, jak mogli? Sceny nie mieszczą się w głowie, choć sezon dawno się skończył
  6. Kot wrócił do domu z kartką przypiętą do obróżki. Właściciel zdębiał, gdy ją przeczytał
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł