Polacy ruszyli na wakacjeFot. unsplash.com/@hollymandarich

Pilny apel do wszystkich Polaków. Chodzi o wakacje 2020

Polacy mogą pojechać na wakacje w kraju, lecz muszą przestrzegać wielu reguł. Nie wszyscy znają zasady, które aktualnie obowiązują, dlatego POT na bieżąco aktualizuje "dekalog turysty". To znacząco ułatwia planowanie wyjazdu.

Polacy juz zaczęli podróżować i korzystać z noclegów, lecz z dużą rezerwą. Wiele osób obawia się o swoje zdrowie, część nie jest pewna co wolno, a czego nie. Z pomocą przychodzi Polska Organizacja Turystyczna, która przygotowała zwięzłą listę obowiązujących obecnie reguł. Każdy turysta powinien się z nią zapoznać przed wyjazdem.

Zamykają plaże tydzień po otwarciu. Radykalna odpowiedź na skandaliczne zachowanie za granicąZamykają plaże tydzień po otwarciu. Radykalna odpowiedź na skandaliczne zachowanie za granicąCzytaj dalej

Polacy ruszyli na wakacje

- Obserwujemy wzmożone zainteresowanie turystyką krajową, co jest dobrym prognostykiem dla branży. Zdajemy sobie sprawę, że nadal najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów i pracowników obiektów turystycznych, dlatego stworzyliśmy "Dekalog bezpiecznego turysty", który został pozytywnie zaopiniowany przez Główny Inspektorat Sanitarny - powiedział cytowany przez WP Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

POT na bieżąco będzie aktualizować zasady, które będą ulegać zmianom wraz z łagodzeniem obostrzeń. Najważniejszy komunikat dotyczy przemieszczania się. Wyruszając w podróż musimy być zdrowi, a żaden objaw sugerujący infekcję koronawirusem nie może być lekceważony. Najlepiej jest korzystać z własnego auta, w którym nie mamy obowiązku noszenia maseczek, jeśli jadą z nami osoby, z którymi mieszkamy. Wybierając transport zbiorowy musimy zasłaniać twarz, powinniśmy również unikać tłoku godzin szczytu.

Każdy obiekt ma swoje zasady, które musimy znać

W każdym miejscu, do którego się wybieramy, znajduje się nowy regulamin pobytu. Jeszcze przed wyjazdem można zadzwonić i zapytać, co jest dostępne dla turystów i jak wygląda pobyt w hotelu. Restauracje i inne obiekty gastronomiczne nie przyjmują klientów w lokalu, ale możliwy jest zakup posiłków na wynos lub z dostawą do domu. Na razie nie skorzystamy z basenów czy innych sal rekreacyjnych, a jedzenie możemy otrzymać jedynie do spożycia pokoju.

Dzisiaj grzeje: 1. Koniec z noszeniem maseczek w każdym miejscu. Niespodziewana decyzja rządu Czech
2. Ile zarabia kasjer w Lidlu w dobie koronawirusa? Zarobki mogą wprawić w osłupienie

Ministerstwo Zdrowia oraz Polska Organizacja Turystyczna apelują o sumienne przestrzeganie zasad, które obowiązują na czas pandemii. Na stronie rządowej na bieżąco pojawiają się komunikaty, które są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji. Jeśli zauważymy u siebie niepokojące objawy już w czasie pobytu w hotelu, niezwłocznie musimy poinformować o tym obsługę obiektu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl wprowadza rewolucyjną zmianę dla klientów. Wchodzi w życie już 24 maja
  2. Kundelek pojawił się na pogrzebie swojego opiekuna. Jego zachowanie wzruszyło całą rodzinę
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Wielkie szczęście w domu Arkadiusza Milika. Partnerka piłkarza przekazała radosną nowinę (FOTO)

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł