Polacy pojadą do UKFot. Unsplash.com/Ashley Gerlach/zdjęcie poglądowe

Polacy pojadą do kolejnego kraju. Świetna wiadomość ws. otwierania granic

Polacy mogą wyjeżdżać z Polski w coraz więcej miejsc. Choć podróżowanie wciąż jest utrudnione ze względu na pandemię, w końcu możemy pojechać do kolejnego kraju w Europie.

Polacy od dawna czekają na zniesienie ograniczeń w kwestii podróżowania, które zostały nałożone ze względu na szalejącą na świecie pandemię koronawirusa. Wszyscy z niepokojem oczekują na szczegółowe informacje dotyczące wakacji oraz przywrócenie ruchu lotniczego, pojawiła się jednak nowa możliwość wyjazdu, która z pewnością ucieszy wiele osób. Uruchomiono połączenie z Polski do UK.

Wielkie zmiany w przemieszczaniu się od poniedziałku aż do 29 maja. Dotkną jednej części krajuWielkie zmiany w przemieszczaniu się od poniedziałku aż do 29 maja. Dotkną jednej części krajuCzytaj dalej

Polacy mogą już jechać do UK

Decyzję o uruchomieniu połączeń z Wielką Brytanią podjęła firma autokarowa Sindbad. Na swojej stronie internetowej opublikowała kilka dni temu komunikat, że już w sobotę 9,05 wyruszy pierwszy autobus do UK. To doskonała wiadomość, dająca nadzieję na stopniowe otwieranie granic. Połączenia Polska-UK mają być realizowane w poniedziałki, środy oraz soboty.

- W związku z rosnącym zainteresowaniem połączeniami do i z Wielkiej Brytanii, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu w maju linii Polska-Wielka Brytania-Polska - pierwszy wyjazd z Polski odbędzie się w sobotę, 9 maja, a powrót do Polski w poniedziałek, 11 maja - czytamy w komunikacie.

Lista miast, do których możemy się dostać dzięki przewoźnikowi jest dość długa. Znaleźć na niej możemy m.in. Northampton, Leeds, Manchester czy Londyn. Na ten moment możliwe jest dotarcie jedynie do tych miejsc, przewoźnik podkreśla jednak, że nie wyklucza z czasem rozszerzenia swojej oferty.

Dzisiaj grzeje: 1. Cejrowski oskarża polski rząd o ukrywanie prawdy o koronawirusie. Wzywa Polaków do sprzeciwu
2. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

To nie pierwsze połączenia realizowane przez przewoźnika Sindbad. Już na początku tygodnia przekazano informację o wznowieniu kursów do i z Niemiec, a na tym firma nie zamierza kończyć przywracania swojej oferty.

- Na ten moment udało nam się uruchomić połączenia do/z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieję, że wraz z upływem czasu, uda się przywrócić linie do kolejnych krajów - podaje Sindbad.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popatrz i natychmiast powiedz co widzisz na obrazku. Odpowiedź ujawnia najbardziej skrywaną prawdę na twój temat
  2. Dramatyczne znalezisko na stawach. Pies został zawinięty w dywan. Zdjęcia tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Medalista mistrzostw świata popełnił samobójstwo. Miał tylko 43 lata

Źródło: Sindbad

Następny artykuł