Polacy seria atakówFot. Pixabay.com/Hans

Dotyczy setek ludzi, niebezpieczeństwo. Pilna wiadomość dla Polaków

Polacy otrzymali pilną wiadomość od urzędników. Obywatelom naszego kraju może zagrażać duże niebezpieczeństwo w związku z atakami. Zaapelowano o stosowanie się do poleceń władz i policji. Media potwierdziły informacje o wielu rannych. Służby obecnie prowadzą czynności, badając okoliczności i charakter niepokojących wydarzeń.

Polacy otrzymali dzisiaj pilny komunikat ze strony polskie ambasady w Wielkiej Brytanii. W związku z niepokojącymi wydarzeniami, urzędnicy zaapelowali do obywateli naszego kraju, aby stosowali się do poleceń lokalnych władz i policji. Apel związany jest z serią ataków nożem na ulicach. Media piszą o wielu rannych, ale sprawa nadal wyjaśniana jest przez służby porządkowe. Są podejrzenia co do charakteru zdarzeń.

Dramat, było już za późno. Władysławowo we łzachDramat, było już za późno. Władysławowo we łzachCzytaj dalej

W związku z wydarzeniami, do których doszło w niedzielę 6 września po północy, Polacy przebywający w Wielkiej Brytanii powinni szczególnie uważać. Do serii ataków nożem doszło w Birmingham w środkowej Anglii. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez agencję prasową Press Association, która powołała się na zeznania świadków, w wyniku napaści rannych zostało 8 osób. Tej wiadomości jednak nie potwierdziły jeszcze służby ani władze, które wciąż ustalają okoliczności zdarzeń. Polska ambasada tego samego dnia wydała pilny komunikat.

Polacy w Wielkiej Brytanii muszą uważać

Do tej pory nie wiadomo, czy w wyniku ataków ucierpieli Polacy. Oficjalnie służby brytyjskie potwierdziły jedynie, że jest wielu rannych, nie podając konkretnych liczb. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez burmistrza hrabstwa metropolitalnego West Midlands Andy Street, serie ataków nożami miały być ze sobą powiązane. Natomiast świadek, którego wypowiedź została przekazana przez BBC, twierdzi, że zdarzenie wyglądało na walkę dwóch grup młodzieży. Stąd podejrzenia, że charakter wydarzeń mógł być kryminalny, a nie terrorystyczny.

- W związku z incydentem z udziałem nożownika w Birmingham, apelujemy do mieszkańców miasta i okolic o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń lokalnych władz i policji - czytamy w komunikacie polskiej ambasady opublikowanym na Twitterze.

Polacy, którzy przebywają w Wielkiej Brytanii - szczególnie w Birmingham - powinni stosować się do komunikatu polskiej ambasady oraz lokalnych służb. Według mediów do serii ataków doszło po północy około godziny 00:30 z soboty na niedzielę (5 na 6 września).

Dzisiaj grzeje: 1. Po latach wyjawiła szczegóły z dnia śmierci Anny Jantar. Porażające sceny na lotnisku
2. Co stało się z Magdaleną Ogórek? W sieci znajduje się nagranie, które ujawnia wszystko

W ciągu najbliższych dni Polacy żyjący w Bimingham lub odwiedzający to miasto powinni zwracać szczególną uwagę na podejrzane zachowania i nie przebywać samotnie na ulicach o późnych godzinach. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tragicznym pożarze na zachodzie Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające nagranie trafiło do sieci. Kobieta znęcała się nad psem na oczach dzieci
  2. Rosyjski myśliwiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Stany Zjednoczone wściekłe
  3. Szelągowska powaliła fanów na łopatki. Widok, którego nie zapomną, wszystko na plaży podczas urlopu
  4. Zrobili sobie rodzinne zdjęcie przy stole. Dopiero później odkryli szczegół, który ich zamurował
  5. Bezwzględny żywioł uderzył, 200 tys. osób ucieka. Media obiegła tragiczna wiadomość ze świata
  6. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł