Polacy otwarcie następnych kolejekScreen/youtube/Piotr Tabor

W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna

Polacy już w sobotę będą mogli wybrać się w kolejne miejsca, które otwierają się w naszym kraju. Dla wielu z pewnością będzie to powód do radości.

Polacy z utęsknieniem czekają na kolejne fazy odmrażania gospodarki i powrót do normalnego życia sprzed pandemii. Proces ten jest bardzo powolny, jednak już w sobotę dojdzie do otwarcia kolejnych obiektów. Wielu z pewnością się ucieszy, to okazja do wyjazdu z domu i odrobiny relaksu.

Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarkaKatastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarkaCzytaj dalej

Polacy się ucieszą. W sobotę otwarcie kolejnych miejsc

Już w sobotę otwarcie kolejnych miejsc w Polsce. Dla turystów udostępnione zostaną trzy, kolejne ośrodki uruchomione przez Polskie Koleje Linowe. Będą to wyciągi krzesełkowe na Palenicę w Szczawnicy, Butorowy Wierch w Kościelisku oraz Mosorny Groń w Zawoi. To nie lada gratka dla przyjezdnych, a przepiękne ujęcia Kościeliska oglądać można m.in. na kanale Piotra Tabora na YouTube.

Zapowiedziano już również kolejne zmiany, które z pewnością ucieszą turystów. 15 maja nastąpić ma otwarcie kolejki na Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a 21 maja przyjezdny mają szansę skorzystać z kolejki gondolowej na Jaworzynę Krynicką.

- W trosce o zdrowie turystów oraz pracowników ośrodków, Grupa PKL opracowała zasady i wytyczne odpowiedzialnego pobytu w górach. Chcąc nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem na terenie ośrodków należy osłaniać nos i usta za pomocą maseczki, chusty lub przyłbicy oraz mieć założone rękawiczki ochronne. Bez tego wyjazd i zjazd koleją nie będzie możliwy - brzmi komunikat PKL.

Dzisiaj grzeje: 1. Kraje Bałtyckie otwierają granice. Decyzja została podjęta
2. Sejm podjął decyzję ws. głosowania korespondencyjnego. Co teraz?

Przypomnijmy, że od 4 maja jest już również możliwość ruszenia w trasę najpopularniejszą koleją linową na Kasprowy Wierch. Oprócz tego wjechać można też koleją szynowo-terenową na niezwykle popularną Gubałówkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Informacja tak bolesna, że nie powiedzieli nawet mamie Kacperka. Nagły zwrot akcji w poszukiwaniach
  2. Plastikowe pudełko leżało pod siatką. Gdy pracownicy schroniska je otworzyli, zamarli
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Anna Lewandowska pokazała Laurę po raz pierwszy. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, wzruszające

Źródło: Interia

Następny artykuł