Polacy z kwarantanną w Finlandiipixabay/ThePixelman

Mamy potwierdzenie. Obowiązkowa kwarantanna dla Polaków od 5 października, przykre informacje

Polacy znów będą musieli dostosować się do ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa. Po Litwie, Irlandii i Wielkiej Brytanii kolejne państwo wprowadziło restrykcje dla osób przylatujących z Polski. O jakim miejscu mowa?

Polacy z restrykcjami w kolejnym państwie w Europie. Państwo znajdujące się na północy kontynentu wprowadziło obowiązkową kwarantannę dla turystów przyjeżdżających z naszego kraju. Zmiana dotyczy także innych państw, takich jak Litwa i San Marino.

Eksperci biją na alarm. Nadciąga nad Polskę niebezpieczny front. Siła wiatru sięgnie niemal 200 km/hEksperci biją na alarm. Nadciąga nad Polskę niebezpieczny front. Siła wiatru sięgnie niemal 200 km/hCzytaj dalej

Polacy pójdą na kwarantannę. Zmiana w europejskim kraju

Państwem, który wprowadził obowiązkową kwarantannę dla turystów z Polski jest Finlandia. Decyzja została podjęta z powodu dużej liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa. Przekroczono akceptowalny współczynnik do 25 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców przez 14 dni. Zmiana będzie obowiązywać od poniedziałku 5 października.

Aktualnie podróżować do Finlandii z państw objętych ograniczeniami można jedynie w razie powrotów do kraju, podróży służbowych czy z innych koniecznych powodów. Osobom przyjeżdżającym zalecana jest dobrowolna 14-dniowa izolacja. Można ją skrócić, poddając się testom na obecność koronawirusa.

Z krajów należących do strefy Schengen tylko Łotwa i Liechtenstein znajdują się na zielonej liście i turyści mogą przyjeżdżać do Finlandii bez restrykcji. Wyjątkiem są też pracownicy ze Szwecji i Estonii, którzy mogą przybywać bez kwarantanny.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy
2. Uwaga, dodatkowe pieniądze do emerytury dla specjalnej grupy Polek i Polaków. Chodzi o setki złotych
3. Polka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w Chinach

Wcześniej pisaliśmy już o innych państwach, które wprowadziły nowe ograniczenia dla Polaków. Są to takie miejsca jak Litwa, Wielka Brytania i Irlandia. Można o tym przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagrano pierwsze spotkanie suczki z delfinami. Takiego obrotu spraw nikt nie przewidział
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. Słynne linie lotnicze właśnie potwierdziły. Smutne, współczujemy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Kot zobaczył własne odbicie w lustrze i nie wytrzymał. Puściły mu wszelkie hamulce, wideo

Źródło: Wprost

Następny artykuł