polacy pojadą na węgryfot. pixabay.com/ MichaelGaida

Cofnęli decyzję, wpuszczą Polaków. Ale mają warunek

Polacy będą mogli jednak odwiedzić popularny kraj po 1 września. Będą musieli jednak spełnić jeden warunek, podobnie jak inni obywatele Grupy Wyszehradzkiej. Do tej pory mówiło się o całkowitym zakazie wjazdu dla cudzoziemców.

Polacy, Słowacy i Czesi będą mogli jednak wjechać na Węgry. Będą musieli spełnić jednak jeden warunek. Początkowo zakaz wjazdu miał objąć wszystkich cudzoziemców, jednak szef dyplomacji węgierskiej, Peter Szijjarto, poinformował jednak w poniedziałek 31 sierpnia o zmianie tej decyzji.

Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenieOd 2 września zakaz. Już jest rozporządzenieCzytaj dalej

Polacy pojadą na Węgry pod jednym warunkiem

Szijjarto ogłosił na swoim Facebooku, że obywatele Czech, Polski i Słowacji, mający zarezerwowany nocleg na Węgrzech, będą mogli przekroczyć granicę państwa. Warunkiem jest okazanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, który został wykonany nie dłużej niż 5 dni wcześniej.

Minister zwrócił uwagę, że państwa Grupy Wyszehradzkiej bardzo skutecznie i w ścisłej współpracy ze sobą, zwalczały pierwszą falę pandemii. Poinformował, że o sytuacji granicznej na Węgrzech przedstawiciele krajów rozmawiali podczas Forum Strategicznego w słoweńskim Bledzie, a potem telefonicznie.

Zakaz wjazdu dla cudzoziemców obowiązuje na Węgrzech od wtorku 1 września. Wyjątek stanowią m.in. osoby podróżujące biznesowo między firmą macierzystą i filią, konwój wojskowy lub humanitarny oraz obywatele państw sąsiednich w pasie 30 km od granicy najwyżej na 24 godziny. Dodatkowo policja może udzielić zgody na wjazd osobom, których celem wizyty jest np. postępowanie sądowe, zabieg medyczny, studia, udział w wydarzeniach rodzinnych jak ślub czy pogrzeb, a także międzynarodowe wydarzenie sportowe lub kulturalne.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Z ostatniej chwili. Poważne zmiany na liście krajów z zakazem lotów do Polski
3. Rodzice uczniów wykupują jeden kluczowy produkt, ceny drastycznie idą w górę. Albo kupisz teraz, albo później wydasz fortunę

Wjazd na teren Węgier nie będzie jednak możliwy, jeżeli badanie wykaże podejrzenie zakażenia koronawirusem. W innych przypadkach obowiązkowa będzie kwarantanna, z której zwolnić mogą dwa testy na koronawirusa wykonane na Węgrzech w odstępie co najmiej 48 godzin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz grzmi na temat skoków narciarskich. Nie ugryzł się w język, "nie wyobrażam sobie tego"
  2. Ewa Drzyzga poprowadzi "Dzień Dobry TVN". Niewielu wie, że ma za sobą prawdziwy zdrowotny koszmar
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Chciał uśpić golden retrievera z powodu nadwagi. Decyzja weterynarza nie mogła być inna

Źródło: Interia

Następny artykuł