polacy bon turystyczny wystartowałFot. Pixbaya.com/_Alicja_

Już dziś. Dzień, na który tysiące Polaków czekało od miesięcy

Polacy z niecierpliwością czekali na sezon wakacyjny, by w końcu móc zrelaksować się na urlopie. 1 sierpnia był jednak wyczekiwany z jeszcze jednego powodu. Dla wielu turystów z pewnością będzie to dobra wiadomość.

Polacy od miesięcy zasypywani byli przez polityków informacjami dotyczącymi bonu turystycznego. Jego forma, stawka oraz to, do kogo będzie skierowany, zmieniało się wielokrotnie. Mimo licznych kontrowersji i burzliwej dyskusji wśród Polaków, 1 sierpnia świadczenie ostatecznie trafi do tysięcy turystów, którzy będą je mogli zrealizować jeszcze podczas tegorocznych wakacji.

Zderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego ranaZderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego ranaCzytaj dalej

Polacy mogą już zgłaszać się po bon turystyczny

1 sierpnia 2020 roku można już aktywować bon turystyczny. Mimo początkowych problemów technicznych, jest już to możliwe. Przypomnijmy, że bon to jednorazowe 500 zł, które rodzina ma otrzymać na każde dziecko. Zrealizowany musi zostać na terenie Polski, np. w celu opłacenia noclegu dla malucha, kolonii czy innego rodzaju obozu. Otrzymuje się go w formie 16-cyfrowego kodu, który wysyłany jest jako wiadomość SMS.

Świadczenie przysłuchuje dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, trzeba jednak zapoznać się ze szczegółami przyznawania, o których już pisaliśmy, by otrzymać pieniądze. Dodatkowe tysiąc złotych otrzymać mogą niepełnosprawne osoby, które nie ukończyły 26. roku życia. Wyższa stawka wynika z faktu, że w większości przypadków na wakacjach musi towarzyszyć im bliska osoba.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2. Dali zakaz do końca wakacji, już przesądzone. Nie pojedziemy na urlop w kolejne miejsce
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz

Aby aktywować bon turystyczny, należy uruchomić go na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Jest to ta sama strona, na której rodzice wnioskują o 500+. Po potwierdzeniu swoich danych oraz rejestracji numeru komórkowego, otrzymać powinniśmy w krótkiej wiadomości sms 16-cyfrowy kod, który w określonych miejscach wymienić można na wakacyjne usługi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor podjęła decyzję, pomoże rodzinie, która straciła dom. Już poczyniła pierwsze kroki
  2. Adam Małysz zdradził wszystkie sekrety polskich skoczków. Przed tysiącami widzów pokazał jak mieszkają (WIDEO)
  3. Joanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zaplecza
  4. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję
  5. Poważne kłopoty Międzyzdrojów. "Nie możemy dać sobie rady"
  6. Oburzające zachowanie polskich turystów w samolocie. Ręce opadają
  7. Gadający pies powiedział dziecku, że je kocha. Miłosne wyznanie trafiło do sieci

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł