Polacy ogłoszenie PKPFot. Wikimedia.org/kaffeeeinstein/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Wielkie zmiany w przemieszczaniu się już 3 maja. Tysiące Polaków ma ogromny powód do radości

Polacy będą mieli już 3 maja ogromny powód do radości. Turyści i pasażerowie czekali na tę decyzję od dawna, PKP podjęło decyzję.

Polacy w najbliższych dniach doczekają się wielu zmian dotyczących ich życia codziennego w ostatnim czasie. Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są powoli znoszone, a kolejne sektory gospodarki wracają do życia. Na podobny krok zdecydowało się również PKP Intercity, ogłaszając w piątek 1.05.2020 roku dobrą wiadomość.

Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki, dziesiątki rannych. Porażająca wiadomość ze świataSzpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki, dziesiątki rannych. Porażająca wiadomość ze świataCzytaj dalej

Polacy będą mogli znów jeździć PKP Intercity

Spółka w piatek poinformowała, że od niedzieli 3 maja 2020 roku przywrócona zostanie część połączeń, które zawieszono przez pandemię koronawirusa.

- Od niedzieli 3 maja br. na tory zaczyna wracać część pociągów PKP Intercity, zawieszonych do tej pory z powodu epidemii koronawirusa. Przewoźnik przywraca kilkanaście składów, między innymi do Warszawy, Trójmiasta, Olsztyna, Łodzi, Szczecina czy Kołobrzegu - podało w komunikacie PKP Intercity.

Ogłoszono również, że w tym momencie prowadzona jest sprzedaż na 50% miejsc siedzących w pociągach. Ma to gwarantować zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego między podróżnymi.

- Przewoźnik umożliwia rezerwację tylko dla 50 proc. miejsc siedzących po to, aby podróżni mogli zajmować najwyżej co drugie miejsce - możemy przeczytać.

Wyjaśniono, że w transakcji zarezerwować można jedynie miejsca w jednym przedziale, co ma być gwarancją zachowania odstępów.

- Przydzielanie co drugiego miejsca obowiązuje także w pociągach z przestrzenią bezprzedziałową - podaje PKP.

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny zablokowały całe miasto przez koronawirusa. Nagły powrót, najwyższy stopień zagrożenia
2. Jak dostać się do fryzjera? Wizyty w salonach ulegną ogromnym zmianom

Spółka podkreśliła, że obowiązywać będą we wszystkich pociągach wyłącznie bilety z gwarancją miejsca siedzącego. Bilety jednorazowe na trasie Łódź - Warszawa - Łódź w 2. klasie również będą zawierały wskazanie miejsca do siedzenia. Liczba pociągów ma być dostosowana do obecnego zainteresowania pasażerów.

- Absolutnym priorytetem dla spółki pozostaje troska o pełne bezpieczeństwo i komfort podróży - podkreślono.

Dokładny spis połączeń znaleźć można na stronie przewoźnika w jego oficjalnym komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Akcja ratunkowa zakończyła się wielką tragedią. Dziecko nie żyje, ciężko powstrzymać łzy
  2. Chciał otruć psa sąsiada, ale zwierzę nie dało się nabrać. Inteligencja psa okazała się niesamowita
  3. W momencie największej liczby zgonów życie w europejskim kraju wygląda tak samo. Bary, galerie i sklepy działają normalnie
  4. Szkoły zostają zamknięte, wiadomo kiedy dzieci wrócą do szkół. Rząd we Włoszech podjął decyzję
  5. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć
  6. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje uczestnik dwóch olimpiad. Fani pożegnali prawdziwą legendę

Źródło: Onet

Następny artykuł