pogoda tajfunScreen/Polsat News

47 osób nie żyje, setki straciły domy, zalane są całe miasta. Tajfun Phanfone zebrał potworne żniwo

Pogoda na Filipinach jest tragiczna. Szalejący tajfun Phanfone nie miał litości i niszczył wszystko na swojej drodze. Życie straciło już 47 osób, tysiące pozostało bez domów, zalane zostały całe miasta.

Pogoda na całym świecie w ostatnim czasie jest wyjątkowo surowa i nie ma dla ludzi litości. Gdy w Australii szaleją tragiczne pożary, niszcząc całe połacie lasów, w Filipiny uderzył tajfun Phanfone. Jak informują lokalne media, niestety gwałtownie wzrosła liczba ofiar śmiertelnych, a w wielu miastach panuje komunikacyjny chaos wywołany zalanymi ulicami.

Tragedia w świecie zwierząt. Nie żyje Fausta, najstarszy nosorożec świataTragedia w świecie zwierząt. Nie żyje Fausta, najstarszy nosorożec świataCzytaj dalej

Jeszcze w czwartek media informowały o 13 osobach, które zginęły na skutek uderzenia tajfunu. Niestety wg najnowszych informacji przekazywanych przez służby, liczba ta w ostatnich dniach gwałtownie wzrosła aż do 47 ofiar. Silny wiatr powalał drzewa, niszczył domostwa, a opady deszczu zalały miasta.

Pogoda na Filipinach jest tragiczna

Phanfone uderzył na początku ubiegłego tygodnia i w zastraszającym tempie udało mu się zniszczyć wiele miast. Środkową część kraju nawiedził we wtorek, a prędkość wiatru osiągała tam nawet do 200 kilometrów na godzinę. Niestety jego siła jedynie nieznacznie osłabła podczas świąt Bożego Narodzenia, przez co wielu ludzi nie mogło spędzić tego wyjątkowego czasu w swoich domach, które uległy zniszczeniu.

Do ucieczki zostali również zmuszeni ludzie mieszkający w strefach zagrożonych powodziami. Całkowicie zalane zostały pola uprawne, a ulice pełne są gruzu i przedmiotów naniesionych przez wodę. Liczba ofiar wzrosła na ten moment do 47, jednak wciąż nie wiadomo, czy jest to ostateczna strata, bowiem służby ciągle sprzątają zniszczone tereny.

Seria tragedii na Filipinach

Dzisiaj grzeje: 1. Na nowym zdjęciu Kim Dzong Una dostrzeżono jeden szczegół. Może ujawniać wszystko
2. Od kiedy będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka? Rzecznik rządu podał termin

Niestety to nie pierwsza tragedia w tym rejonie świata w ostatnim czasie. Zaledwie kilkanaście dni temu, w połowie grudnia, doszło tam do trzęsienia ziemi. Na szczęście nikt wtedy nie zginął, zawaliło się jednak wiele budynków, a 14 osób zostało rannych.

Jakby tego było mało, początkiem miesiąca mieszkańcy Filipin zmierzyć się musieli z innym tajfunem - Kammuri. W jego wyniku śmierć poniosło niestety 10 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najdroższe miasta świata zostały wybrane. Po raz pierwszy na szczycie listy znalazło się więcej niż jedno
  2. Wyspy Owcze zostaną zamknięte. Turyści nie będą mieli tam wjazdu, powód jest bardzo smutny
  3. Tragedia w świecie zwierząt. Nie żyje Fausta, najstarszy nosorożec świata
  4. Polacy przeżywają dramat na Cyprze. Ich syn nie żyje, mieli rozsypać jego prochy, złodzieje jednak nie mieli litości
  5. Tysiące zwierząt nie żyje, dziesiątki tysięcy ludzi wzywanych do ewakuacji. Sytuacja w Australii wygląda coraz gorzej
  6. Wysokie zagrożenie lawinowe i 150 cm śniegu. Turyści muszą bardzo uważać

Źródło: Polsat News

Następny artykuł