pogodafot. pixabay.com

Najwyższy stopień zagrożenia od IMGW. Zapowiadają trąby powietrzne

Pogoda od pewnego czasu jest bardzo gwałtowna i niebezpieczna. IMGW wydało najwyższy stopień zagrożenia.

Pogoda jest ostatnio bardzo bardzo niebezpieczna. Przekonali się o tym między innymi mieszkańcy Podkarpacia, gdzie skutki nawałnic są najbardziej odczuwalne. W jednej miejscowości woda porwała dorosłego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec problemów meteorologicznych. IMGW wydało alert o najwyższym stopniu zagrożenia. Przewidywane są również trąby powietrzne.

17-latek w centralnej Polsce nie posłuchał zakazu podczas wakacji. Nie żyje17-latek w centralnej Polsce nie posłuchał zakazu podczas wakacji. Nie żyjeCzytaj dalej

Pogoda jest niebezpieczna

Potężne burze z gradę przejdą dziś nad południowo-wschodnią Polską. IMGW zapowiada również możliwość wystąpienia trąb powietrznych. Pięć województw zostało objętych alertem trzeciego stopnia. W tych regionach suma opadów może wynieść od 50 mm do 60 mm, a prędkość wiatru wynieść do 120 km/h.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla woj. opolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego. Oznacza to, że suma opadów wyniesie 30 mm, a wiatr osiągnie prędkość do 70 km/h.

Alert drugiego stopnia dotyczy woj. śląskiego, podlaskiego, północnej części Mazowsza oraz wschodnich powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. Prognozowana suma opadów w tych regionach to 30 mm do 50 mm, lokalnie nawet do 70 mm. Wiatr zawieje z siłą do 100 km/h.

Dzisiaj grzeje: 1. Skalne Miasto w Czechach jest niesamowite. Blisko granicy czeka cudowna kraina
2. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach

Trzeci stopień zagrożenia występuje w województwach lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim oraz południowej części mazowieckiego. Oznacza to, że zjawiska meteorologiczne mogą spowodować bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Zaleca się nie wychodzić z domów, unikać otwartych przestrzeni i sprawdzać prognozy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. Henryk Gołębiewski boi się przerzutów. Niestety, w ostatniej chwili stracił możliwość przebadania się
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Na obrazku ukrył się kot. Tylko 1 na 100 osób potrafi go znaleźć

źródło: Onet

Następny artykuł