pogoda będzie niebezpiecznafot. pixabay.com/Oimheidi

Ostrzeżenie drugiego stopnia od IMGW. Zagrożenie dla połowy kraju

Pogoda ostatnio jest bardzo burzliwa i niebezpieczna. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia dla części Polski. Synoptycy przewidują burze oraz opady gradu nad połową kraju.

Pogoda nad Polską, którą możemy zaobserwować w ostatnim czasie niesie ze sobą ogromne zagrożenia. Poważne konsekwencje nawałnic pojawiły się w województwe podkarpackim, co spowodowało zwołanie w nocy sztabu kryzysowego. Wszystko wskazuje na to, że nie problemy meteorologiczne jeszcze się nie skończyły. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia.

Tragiczne odkrycie w Gdyni. Niestety w basenie odkryli straszną prawdęTragiczne odkrycie w Gdyni. Niestety w basenie odkryli straszną prawdęCzytaj dalej

Pogoda będzie niebezpieczna

Województwa zagrożone alarmem pierwszego stopnia mogą spodziewać się burz oraz opadów deszczu miejscami wynoszącymi od 10 do 40 litrów na metr kwadratowy. Lokalnie wystąpią opady gradu. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 80 km na godzinę. Regiony objęte niższym stopniem zagrożenia to świętokrzyskie, małopolskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie oraz kujawsko-pomorskie.

Gorzej wyglądają prognozy dla województwa lubelskiego i podkarpackiego, gdzie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia. Mieszkańcy tych regionów muszą przygotować się na opady deszczu wynoszące od 25 do 60 litrów na metr kwadratowy. Wiatr może tam osiągnąć prędkość do 90 kilometrów na godzinę. W tych województwach również niewykluczone są gradobicia.

Dzisiaj grzeje: 1. Wykryto plagę nad polskim morzem. Zamknięto uwielbiane kąpielisko, pierwszy raz w tym roku
2. Kolejne limity na gotówkę w drodze. Wypłacenie pieniędzy już nie będzie takie łatwe

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na swoim Twitterze opublikowało instrukcję jak zachować się w czasie burzy. Zaleca się przede wszystkim pozostanie w domach oraz unikanie otwartych przestrzeni. Należy również regularnie sprawdzać prognozy dla swojego regionu.

rcb

fot. twitter.com Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

rcb

fot. twitter.com Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy wyniki badań skoczków na COVID-19. Zarazili się od Adama Małysza?
  2. Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemii
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

źródło: TVN24

Następny artykuł