Pogoda będzie złaturysci.pl

IMGW bije na alarm, bezlitosne żywioły uderzą w Polskę. Trąby powietrzne są tylko częścią

Pogoda na koniec sierpnia zmieni się nie do poznania. Nie tylko deszcz i burze będą zmartwieniem Polaków, ale też inne żywioły. Właśnie wydano ostrzeżenie przed silnym wiatrem i trąbami powietrznymi. Wiadomo, gdzie sytuacja ma być najgorsza.

Pogoda w wakacje zawsze spędza sen z oczu Polaków. Każdy się obawia, że akurat na czas urlopu warunki atmosferyczne ulegną pogorszeniu. Ci, którzy zwlekali z wyjazdem do ostatniej chwili, nie mają powodów do radości. IMGW wydało poważne alerty, żywioły uderzą w kraj. Zagrożenie jest poważne, w niekórych miejscach utworzą się nawet traby powietrzne.

Zatrważające sceny w Gdańsku. Nie miał litości. Wszystko rozegrało się na oczach turystówZatrważające sceny w Gdańsku. Nie miał litości. Wszystko rozegrało się na oczach turystówCzytaj dalej

Pogoda radykalnie się zmieni

Do tej pory pogoda w Polsce była raczej stabilna. Utrzymywała się wysoka temperatura i tylko gdzieniegdzie burze dawały o sobie mocno znać. Niestety, od środy wszystkich czeka ogromna zmiana, a sytuacja stanie się dynamiczna. Wtedy nad kraj dotrze głęboki niż, którzy się przeniesie znad Wielkiej Brytanii, Danii i Morza Północnego. Pierwsze zmiany będą widoczne już w nocy z wtorku na środę. Zacznie się od intensywnych opadów i silnych porywów wiatru.

Cała środa będzie bardzo wietrzna. Za dnia powieje z prędkością 70 km/h, a jeszcze silniej w nocy. W górach można się spodziewać wichury o mocy nawet 120 km/h. Dużym zagrożeniem będą także burze, które już od popołudnia będą pojawiać się w całym kraju, główine są spodziewane na północy i północnym wschodzie. Lokalnie mogą wystąpić trąby powietrzne. Temperatura również będzie o wiele niższa w poprzednich dniach. Słupki rtęci w większości kraju pokażą około 20 stopni.

Jeden rejon może być spokojny

Tylko w jednym rejonie Polski sytuacja będzie spokojniejsza. Mieszkańcy południowej części kraju najpewniej unikną intensywnych opadów czy burz. Poprawa pogody jest przewidywana przez synoptyków dopiero w piątek. Do tej pory nalezy uważać i obserwować komunikaty IMGW. W każdej chwili sytuacja pogodowa może się zmienić, dlatego lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność.

Dzisiaj grzeje: 1. Masz mroczki przed oczami? Lekarze nie mają dla ciebie dobrych wiadomości
2. Zmieniają długość kwarantanny. Przełomowe słowa Ministra Zdrowia
3. Prezydent właśnie podpisał ustawę. Nowy podatek wejdzie w styczniu 2021

Trzeba być gotowym na wydanie alertów pierwszego, drugiego, a nawet trzeciego stopnia. Wtedy niestety trzeba się liczyć z zagrożeniem zdrowia i życia, najlepiej znaleźć sobie bezpieczne schronienie oraz zabezpieczyć wszystkie rzeczy, jakie mogą zostać porwane przez wiatr.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magda Gessler ujawniła tajemnicę. Wyznała, któremu klubowi kibicuje, jej wybór zaskoczył wiele osób
  2. Kaufland przekroczył wszelkie granice. Obsceniczna reklama pod ostrzałem
  3. W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?
  4. Koronawirus w kultowym polskim uzdrowisku. Sytuacja jest poważna
  5. 14 osób nie żyje, ponad 70 rannych, był wybuch. Dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Doberman bawił się z dzieckiem, nagle się na nie rzucił. Gdy matka poznała powód, nie mogła się pozbierać

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł