pogoda imgw ostrzegafot. windy.com (screen)

Zagrożenie w 9 województwach. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia

Pogoda w Polsce stała się bardzo gwałtowna i może spowodować realne zagrożenie. IMGW wydało ostrzeżenie dla 9 województw.

Pogoda w Polsce jest ostatnio bardzo gwałtowna. Przez kraj przechodzą liczne burze z gradem, które powodują ogromne zniszczenia. Skutki nawałnicy sprzed kilku dni można obejrzeć na nagraniach. IMGW ostrzega przed kolejnymi intensywnymi opadami. Temperatura będzie coraz bardziej wzrastać.

Pierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesieniaPierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesieniaCzytaj dalej

Pogoda w Polsce na piątek

Piątek 26 czerwca rozpocznie się bardzo ciepło i pogodnie. Po południu jednak chmury burzowe pokryją niebo nad całą zachodnią, południową i centralną częścią kraju. Burze ominą jedynie północną i północno-zachodnią część kraju. Opady mogą być gwałtowne i spowodować zniszczenia. Temperatura wyniesie 24 do 26 stopni na południu, a w centrum, na północy i wschodzie nawet do 28 stopni. Możemy spodziewać się również lokalnych opadów gradu.

IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gwałtownymi burzami i opadami gradu. Alert dotyczy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego, a także północy woj. lubuskiego i śląskiego oraz południa woj. kujawsko-pomorskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarnią
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Opady w miejscach zagrożonych mogą wynieść od 20 mm do 40 mm. IMGW przewiduje, że burzom towarzyszyć będzie wiatr w porywach sięgający do 75 km/h, a wiejscami może także spaść grad. Mogą wystąpić warunki powodujące zagrożenie zdrowia i życia oraz straty materialne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Nie przegap 500 Plus na przyszły rok. Kroki, jakie trzeba podjąć, aby nie przepadły ci pieniądze
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

źródło: Onet

Następny artykuł