Pogoda na weekend szczególnie niekorzystna dla dwóch regionów.Fot. Screen/Ventusky.com

Pilne ostrzeżenia IMGW dla dwóch terenów Polski. Trzeba bardzo uważać

Pogoda na weekend nie zapowiada się zbyt dobrze. Eksperci ostrzegają. Szczególnie narażone mają być dwa regiony, w których pogoda sporo namiesza.

Pogoda już na wstępie, bo 23 maja serwuje bardzo skrajne aury. Zachód Polski będzie pochmurny, a z kolei na wschodzie wystąpi przewaga słońca z niewielkimi tylko zachmurzeniami. Nie ma co się spodziewać większych niespodzianek, jednak szczególnie uważać powinni mieszańcy dwóch konkretnych regionów.

100 strażaków ruszyło do akcji, ogromny ogień strawił część molo. Informacja o gigantycznym pożarze za granicą100 strażaków ruszyło do akcji, ogromny ogień strawił część molo. Informacja o gigantycznym pożarze za granicąCzytaj dalej

Pogoda na weekend miejscami deszczowa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega mieszkańców województwa śląskiego i małopolskiego. Tam pogoda będzie bardzo deszczowa - suma opadów miejscami może wynieść od 25 mm do 35 mm. Taki stan ma się utrzymać do niedzielnych godzin przedpołudniowych.

Wiatr ma być całkiem spokojny, acz miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Nie będzie to na pewno pogoda na grilla - zachmurzenie przeważnie duże, ale optymizmu dodają prognozowane temperatury, które ucieszą mieszkańców województw wschodnich. Podlasie, Mazowsze, Lubelszczyzna, okolice Rzeszowa, świętokrzyskie - to tutaj można spodziewać się temperatur do 18 stopni. Nieco gorzej sytuacja wygląda na Mazurach - do 17 stopni w dzień. Ciekawy zestaw szykuje się na zachodnim Pomorzu, gdzie co prawda w najcieplejszym momencie dnia ma być 20 stopni, jednak prognozowane są spore opady. Najzimniej, bo do 13 stopni będzie w okolicach Bydgoszczy.

Pogoda na niedzielę

Pogoda 24 maja również nie będzie rozpieszczać. Co prawda pojawi się więcej słońca, aczkolwiek w regionach szczególnie narażonych na deszcz opady będą intensywniejsze, ale tylko do południa. Mieszkańcy Śląska oraz okolic Krakowa pod wieczór nie będą mieli powodów do ponownego zabierania ze sobą parasolek.

Dzisiaj grzeje: 1. Poszli na nabożeństwo, ok. 40 osób zakażonych koronawirusem. Niewiarygodne wiadomości od naszych sąsiadów
2. W marcu zarobiłeś poniżej 7 tys. zł, ale pomocy z ZUS i tak nie będzie. Sam resort potwierdza

W najcieplejszym momencie dnia termometry na Podlasiu pokażą 14 stopni, a na Mazurach niewiele więcej, bo 16. Najcieplej ma być w Wielkopolsce (18 stopni), ale podobnej aury można się spodziewać również w okolicach Bydgoszczy, Łodzi i Wrocławia. Średnie temperatury w całym kraju nie przekroczą 18 stopni, a sytuacja w regionach centralnych narzuca narrację również południu - 17 i 16 stopni. Ni mniej, ni więcej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była żona Wiśniewskiego nie wytrzymała. Zdradziła całą prawdę o ich stosunkach
  2. Przywiązali psa do bramy schroniska i odjechali. Zachowanie urzędników zaskakuje i poraża
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Dzięki Robertowi Lewandowskiemu Bayern może przejść do historii. Kibice czekają na to 48 lat

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł