pogoda na Bliskim WschodzieFot. youtube.com/weather events/ screen

Drugi raz w ciągu 100 lat. Mieszkańcy Bliskiego Wschodu wyjrzeli przez okna i przecierali oczy ze zdumienia

Pogoda coraz częściej nas zaskakuje serwując nietypowe zjawiska w różnych zakątkach świata. Na Bliskim Wschodzie po raz drugi w ciągu ostatnich 100 lat spadł śnieg. Mieszkańcy nie mogli uwierzyć własnym oczom. Palmy pokryte białym puchem wyglądają niesamowicie.

Pogoda w Iraku płata figle.Rankiem 11 lutego oczom mieszkańców Bagdadu ukazał się niezwykły widok. Całe miasto było pokryte śniegiem, w dodatku całkiem grubą warstwą. Ostatni raz śnieg padał tam 10 lat temu, jednak było go niewiele. Tak obfite opady zanotowano dopiero drugi raz w ciągu ostatniego stulecia.

7 osób nie żyje w tym 3 dzieci. Trzesienie ziemi, smutne wiadomości ze świata7 osób nie żyje w tym 3 dzieci. Trzesienie ziemi, smutne wiadomości ze świataCzytaj dalej

Pogoda szaleje na Bliskim Wschodzie

Przez cały Bliski Wschód przetoczyła się fala mrozów. W gorących regionach Arabii Saudyjskiej temperatura spadła poniżej zera, co sparaliżowało życie w miastach. Najzimniej było na północy kraju, a w Turajf, blisko granicy z Jordanią termometry pokazały -5 stopni Celsjusza. W Arar na granicy z Irakiem było -2 kreski. W Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej temperatura spadła niemal do zera, a na ulicach nie było żywego ducha przez kilka dni.

Do gwałtownych zjawisk do doszło w dystrykcie Qarah Bolagh w północno-zachodnim Iranie. Burza śnieżna zablokowała drogi i uwięziła 25 osób. Duże opady śniegu zaobserwowano też w prowincjach Gilan i Mazandaran nad morzem Kaspijskim.

Dzisiaj grzeje: 1.Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończył
2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

Nietypowe dla tej szerokości geograficznej zjawiska nie są przypadkowe. Zmiany klimatu na całym świecie powodują nasilenie się gwałtownych zjawisk pogodowych. Z tego samego powodu mamy w Polsce wyjątkowo łagodne zimy od kilku lat, nasilają się wiatry oraz pojawiają się długotrwałe susze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mięso na rosół wrzuca się do zimnej czy gorącej wody? Błąd niszczy smak zupy, trzeba go unikać jak ognia
  2. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?
  3. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  4. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów
  5. Niewiarygodne odkrycie Kanadyjczyków w Polsce. Jest warte fortunę, prawdziwy skarb
  6. Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskach

Źródło: Głos 24

Następny artykuł