pogoda na najbliższe dnifot. windy.com/screen

Ciemne chmury nad całą Polską. Lepiej uważać na pogodę szczególnie nad morzem

Pogoda w Polsce nie przypomina już złotej jesieni. Ciemne chmury będą zasłaniać niebo niemal w całym kraju, skutecznie zatrzymując nas w domach. Przelotnym opadom deszczu będzie towarzyszył wiatr, szczególnie uważać należy nad morzem.

Pogoda na koniec weekendu nie zachęca do spacerów. Niskie temperatury, niebo zasnute grubą warstwą chmur i opady deszczu to efekt oddziaływania niżu Sarah, który utrzymuje się nad północną Skandynawią.

Całe polskie miasto w rozpaczy. Całe polskie miasto w rozpaczy. "Stanęliśmy w obliczu klęski finansowej". Kurort w ferie przyjmuje tłumyCzytaj dalej

Niedziela będzie pochmurna i deszczowa

Na ładną pogodę w niedzielę mogą liczyć tylko mieszkańcy Podkarpacia i Małopolski. Mimo promieni słońca będzie dosyć chłodno - słupek rtęci ledwie przekroczy 0 st. Celsjusza. W pozostałej części kraju będzie pochmurnie.

Niż, który napłynął z północy, przyniósł ze sobą wilgotne powietrze. Poza południowo-wschodnią częścią kraju będzie padał przelotny deszcz o sumie 2-7 litrów wody na metr kwadratowy.

Mieszkańcy Pomorza mogą się spodziewać dosyć silnego wiatru w kierunku południowo-zachodniego. W porywach na północy kraju osiągnie do 70 kilometrów na godzinę. Istnieje też ryzyko wystąpienia lokalnych burz.

W niedzielę temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim. Nie mamy co liczyć na opady śniegu w najbliższym czasie - temperatury w dzień nie będą spadać poniżej zera.

Wicepremier zdradził szczegóły nowych restrykcji. Wiadomo, co ze stokamiWicepremier zdradził szczegóły nowych restrykcji. Wiadomo, co ze stokamiCzytaj dalej

Pogoda poprawi się we wtorek

W poniedziałek możemy się spodziewać nieznacznej poprawy pogody. Temperatury utrzymają się na podobnym poziomie, lecz wiatr będzie słabszy a opady deszczu mniej obfite. Jedynie na krańcu południowo-wschodnim sytuacja ulegnie pogorszeniu - zamiast słońca na niebie zagoszczą chmury.

Wtorek powinien być już słoneczny w całym kraju. Termometry wskażą od 6 st. C na wschodzie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu, nie przewiduje się burz ani opadów deszczu.

Temperatury w środę utrzymają się na takim poziomie jak we wtorek. Możemy liczyć na wiele słońca i brak utrudnień na drogach. Słaby lub umiarkowany wiatr nadejdzie z południowego zachodu.

Dzisiaj grzeje:

1. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
2. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia
3. Prawdziwy hit internetu. Zrobił jedno zdjęcie na wycieczce. Wystarczyło, aby mówił o nim cały świat

Czwartek będzie podobny do poprzednich dni, lecz miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Nie będą one obfite - suma na Pomorzu wyniesie 1-2 l/mkw. Termometry wskażą maksymalne od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku.

Końcówka listopada zapowiada się chłodna i typowo jesienna. Meteorolodzy nie zapowiadają na razie opadów śniegu, na które przyjdzie nam jeszcze poczekać. W górach ruszyły jednak prace nad sztucznym dośnieżaniem stoków, które przygotowują się do sezonu zablokowanego przez rząd.

Zdradzili, co dalej z zakazem lotów. Podali warunki, wkrótce pasażerowie mogą wrócić na pokład BoeingaZdradzili, co dalej z zakazem lotów. Podali warunki, wkrótce pasażerowie mogą wrócić na pokład BoeingaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Najszybszy syrop z buraka, bez wyciskania i bałaganu. Stawi czoła przeziębieniu i sezonowemu osłabieniu, a przy okazji wybornie smakuje
  2. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  3. Ogromne oburzenie po słowach premiera. Padły ostre słowa z Zakopanego. Wszystko przez ferie
  4. Polska znów doceniona. Opublikowali nowy ranking najlepszych atrakcji turystycznych na świecie. Prawdziwe cuda
  5. Niewiarygodne odkrycie w popularnym regionie za polską granicą. Eksperci nie dowierzają
  6. Kto znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka COVID-19? Nie tylko osoby starsze, eksperci opublikowali listę, jeśli na niej jesteś, uważaj szczególnie
  7. Danuta Martyniuk paraduje w naturalnym futrze z lisa. W sieci rozpętała się burza, "klasy za kasę nie kupi"

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł